Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2021 rok

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po Nieszporach modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.

2. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.

3. Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w czwartek, 21 stycznia czwartek o 17.00.

4. W czwartek, 23 stycznia br., przypada 8. rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa. Msza św. w intencji śp. Księdza Prymasa zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 7.00.

5. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

6. Pobieranie miar na sukienki komunijne i komrze chłopięce do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 23.01.2021 r. w dzwonnicy w następującej kolejności:

• Szkoła Podstawowa nr 261 o godz. 11.00-11.30,
  • inne szkoły o godz.11.30-12.00,
  • Szkoła Podstawowa nr 169 ( Powsinek ) 12.00-12.15.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• we wtorek, 19 stycznia, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
  • w czwartek, 21 stycznia, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.