Komunikaty duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020 rok

1. Nasza parafia od czwartku 10 września przeżywa nawiedzenie obrazu Matki Bożej Łaskawej. Dziś o godz. 18.00 uroczysta Msza św., której przewodniczy o. Mariusz Bigiel SJ oraz zawierzenie Matce Bożej Łaskawej naszej Parafii i nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00, i procesja z figurą MB Fatimskiej. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00. Obraz MB Łaskawej pozostanie w parafii do piątku 18.09. br. Obraz pożegnamy po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed obrazem MB Łaskawej w tygodniu.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

3. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę 13 września o godz. 16.00 w dzwonnicy.

4. 7 października 2020 r. rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych „Radość i Nadzieja”. Spotkania będą odbywały się w środy o godz. 19.00 w Dzwonnicy. Więcej informacji o kursie znajduje się na parafialnej stronie internetowej w zakładce Sakramenty->Małżeństwo.

5. Rozpoczynamy przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Kandydatów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek, 1 października, o godz. 19.30. w kościele.

6. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • we wtorek, 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
  • w środę 16 września, wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,
  • w piątek 18 września, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym rodzinnym i zawodowym.