Komunikaty duszpasterskie VIII Niedziela Zwykła, Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27 maja 2018 roku

1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś, przed Mszą św. o godz. 18.00., zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych oraz kobiet wszystkich stanów.Ministranci będą rozprowadzać róże przed kościołem. Dochód z róż zostanie przeznaczony na fundusz ministrancki.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 13.00. grupa dzieci z naszej parafii, obchodzić będzie rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

4. W najbliższy wtorek, 29 maja, o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu, przy Dole Gila na Zawadach.

5. Uroczystość Bożego Ciała przypada w najbliższy czwartek, 31 maja br. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową a następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

6. Od piątku do czwartku następnego tygodnia obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała, z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

7. W niedzielę 3 czerwca br., będziemy obchodzimy po raz jedenasty, Święto Dziękczynienia po hasłem: „Dziękujemy za niepodległość”. O godz. 12.00. na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Członkowie Akcji Katolickiej przez całą niedzielę zbierać będą ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

8. W niedzielę, 10 czerwca br., po Mszy św. o godz. 11.30. odbędzie się XI Rodzinny Piknik Parafialny. W programie znajdą się liczne atrakcje dla dzieci, wystąpią zespoły wilanowskie, a także solista teatru muzycznego „Roma” Piotr Płuska. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje np. przejażdżkę kucykiem. Catering zapewni dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

9. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

– we wtorek, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy,

– w czwartek, 31 maja, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

– w piątek, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. Spotkanie dla bielanek i dzieci pragnących czynnie uczestniczyć w Procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę,30 maja br., o godz. 17.30. przy kościele. Zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i obchodziły rocznicę I Komunii św. Zgłoszenia należy kierować do sióstr katechetek.

11. Odprawa dla Ministrantów i Lektorów przed uroczystością Bożego Ciała obędzie się we wtorek, 29 maja br., o godz. 19.00 w dzwonnicy.

12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Marcin Mariusz Zatorski, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Kampinosie

Łucja Helena |Rawska, panna z parafii tutejszej

– zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.