Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi dla dzieci ostatnie przedwakacyjne Warsztaty Rodzinne pod tytułem „Wielkie poszukiwanie zdobytych skarbów”. Tym razem zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na grę terenową i agapę. Zbiórka jak zawsze przy dzwonnicy. Warsztaty rozpoczną się o 12.30. w Kanonii i potrwają około półtorej godziny. Szczegółowe informacje dotyczące spotkania zostały umieszczone na plakacie

3. Msza św. wotywną o Duchu Świętym zostanie odprawiona w poniedziałek, 5 czerwca o godz.  18.00.  Po Mszy odmówimy litanię do Ducha Świętego.

4. We wtorek, 6 czerwca modlimy się za dzieci. Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od wiary i kościoła oraz ich rodziców, zostanie odprawiona o godz. 18.00.

5. W środę, 7 czerwca o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o św. Józefie, a po niej Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa.

6. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji Bożego Ciała. Chętni mogą się zgłaszać do sióstr katechetek. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę, 7 czerwca o godz. 18.30.

7. Uroczystość Bożego Ciała przypada w najbliższy czwartek, 8 czerwca br. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową a następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

8. Od piątku do czwartku następnego tygodnia obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała, z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

9. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w czerwcu o odbudowanie polskiej rodziny, aby zachowała jedność i przyjaźń z Bogiem. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

10. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
  • w czwartek, 8 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało),
  • w piątek, 9 czerwca, święto poświęcenia kościoła katedralnego.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:

• śp. Czesławę Rybarczyk,
  • śp. Teresę Piasecką,
  • śp. Marka Zarębskiego,
  • śp. Alicja Krykowska,
  • śp. Ewę Polak,
  • śp. Dorotę Kołodziejską
  • śp. Wandę Rybarczyk,
  • śp. Henrykę Nowosielską,
  • śp. Michała Lemieszewkiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.