Komunikaty duszpasterskie – XXVIII Niedziela zwykła – 13 października 2024 r.

1. Nabożeństwo Różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz.17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.00. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki i czwartki o godz. 17.30.

3. Dziś obchodzimy XXIV Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnieniem pontyfikatu św. Jan Pawła II, przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

4. Po Mszy św. o godz. 18.00. odprawimy Nabożeństwo Fatimskie, z procesją wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.

5. Od 7 października w naszej parafii trwa Jerycho Przebłagalne. Jest to nieustająca modlitwa przed Najświętszym Sakramentem przez 7 dni i 7 nocy, która zakończy się jutro, 14 października, Mszą św. w intencji parafii o godz. 7.00. Po Mszy św., na znak naszej wiary i wdzięczności, że Bóg wysłuchuje naszych modlitw przejdziemy dookoła kościoła w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem i ze śpiewem Hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę.

6. We wtorek, 15 października, młodzież z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o podjęcie modlitwy w intencji osób przygotowujących się do przyjęcia tego Sakramentu.

7. Msza św. w intencji członków Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w najbliższy czwartek, 17 października br., o godz. 18.00.

8. Comiesięczne uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego odbędzie się w czwartek, 17 października br. Czuwanie poprowadzi Bractwo Krwi Chrystusa wraz z zespołem Wojowników Maryi. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 21.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

9. W sobotę, 26 października, w naszej parafii odbędzie się kolejne „Spotkanie w anielskiej sprawie”. Tym razem gościć będziemy Wincentego Podobińskiego, prezesa Fundacji Świętego Archanioła, organizatora „Anielskich Rekolekcji pod Żaglami”, autora dokumentalnych filmów o Aniołach. Początek o godz.15.00., zakończenie o godz. 19.15. Więcej szczegółów przekażemy w następną niedzielę.

10. Zgodnie z coroczną tradycją w październiku nasza parafia organizuje Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza św. w intencji Dostojnych Jubilatów odbędzie się w niedzielę, 27 października o godz.16.00. Prosimy Jubilatów o potwierdzenie w kancelarii parafialnej udziału w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

11. Galeria Dzwonnica zaprasza na wystawę malarstwa Wojciech Hawryłkiewicza i prezentację fotografii Andrzeja Kryńskiego.

12. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 09.00. do 14.00.

13. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• we wtorek, 15 października, wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i Doktora Kościoła,
  • w środę, 16 października, wspomnienie św. Jadwigi śląskiej,
  • w czwartek, 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  • w piątek,18 października, święto św. Łukasza, Ewangelisty,
  • w sobotę, 19 października, wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym rodzinnym i zawodowym.