Komunikaty duszpasterskie – XXVI Niedziela zwykła – 29 września 2024 r.

1. Nabożeństwo Uwielbieniowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencjach podejmowanych podczas Jerycha Przebłagalnego. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz.17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.00. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec szczególnie we wtorki i czwartki o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 3 października, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00., a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.  W piątek, 4 października, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. O godz. 18.00. zostanie odprawiana Msza św. w intencji wynagradzającej Bożemu Sercu. Po Mszy zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa, prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  W sobotę, 5 października nabożeństwo Pierwszosobotnie zostanie odprawione po Mszy Świętej o godz. 7.00.

4. Z piątku 4 października, na sobotę 5 października odbędzie się kolejna Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „Zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19.30., a zakończy o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i fb.

5. W naszej parafii, w dniach od 7 do 14 października pragniemy zorganizować Jerycho Różańcowe. Jest to nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, w dzień i w nocy. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału. Chętni mogą zapisać się na godzinną adorację w dzień lub w nocy. Lista do zapisu jest udostępniona w zakrystii i na stronie internetowej parafii. Jest tak wiele ważnych intencji do modlitwy, że warto podjąć to wyzwanie.

6. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 11.30. będą poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców, zostanie odprawiona we wtorek, 1 października br., o godz. 18.00.

8. Msza św. wotywna o św. Józefie zostanie odprawiona w najbliższą środę, 2 października br. o godz. 18.00., a po niej Nabożeństwo Pierwszych Śród Miesiąca do Przeczystego Serca św. Józefa, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

9. Zgodnie z coroczną tradycją w październiku nasza parafia organizuje Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w niedzielę, 27 października o godz.16.00. Dostojnych Jubilatów prosimy o potwierdzenie w kancelarii parafialnej swojego udziału w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

10. W zeszłą niedzielę na rzecz powodzian zebraliśmy 16 856PLN i 35EU. Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Galeria Dzwonnica zaprasza we wrześniu i październiku na wystawę malarstwa Wojciecha Hawryłkiewicza i prezentację fotografii Andrzeja Kryńskiego.

12. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 09.00. do 14.00.

13. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 30 września, wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora kościoła,
  • we wtorek, 1 października, wspomnienie św. Teresy o Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła,
  • w środę, 2 października, wspomnienie Św. Aniołów Stróżów
  • w piątek, 4 października, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • w sobotę, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym rodzinnym i zawodowym.