Komunikaty duszpasterskie – XXV Niedziela zwykła – 22 września 2024 r.

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po niej modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży chcącej przygotować się do sakramentu bierzmowania odbędzie 3 października w czwartek o godz. 19.00 w kanonii.

3. W naszej parafii, w dniach od 7 do 14 października pragniemy zorganizować Jerycho Różańcowe. Jest to nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, w dzień i w nocy. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału. Chętni będą mieli możliwość zapisania się na godzinną adorację w dzień lub w nocy. Lista do zapisu będzie udostępniona w zakrystii i na stronie internetowej parafii. Jest tak wiele ważnych intencji do modlitwy, że warto podjąć to wyzwanie.

4. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, we wrześniu w intencji: O opiekę Matki Bożej Królowej Aniołów i obronę Świętego Michała Archanioła dla naszej parafii. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o 16.30., we wtorek, środę i czwartek o 18.30., w piątek o 12.30., w sobotę o 7.30., a w niedzielę o 14.00 (poza 2. niedzielą).

5. Odpowiadając na apel abp Tadeusza Wojdy SAC Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w dzisiejszą niedzielę, 22 września br. we wszystkich parafiach w Polsce, również w naszej parafii, jest prowadzona zbiórka pieniędzy dla dotkniętych powodzią.  Po każdej Mszy św., przed kościołem, można złożyć dar do puszki. Kwestę prowadzą przedstawiciele wspólnot parafialnych.

6. Jak co roku nasza parafia organizuje Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w niedzielę, 27 października o godz.16.00. Dostojnych Jubilatów prosimy o potwierdzenie w kancelarii parafialnej swojego udziału w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

7. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 09.00. do 14.00.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 23 września, wspomnienie św. o. Pio, kapłana
  • w środę, 25 września, wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana,
  • w piątek, 27 września, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana,
  • w sobotę, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika,

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.