Komunikaty duszpasterskie – XXIX Niedziela zwykła – 13 października 2024 r.

1. Dziś przypada Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Z tej okazji w sposób szczególny modlimy się za wszystkich świeckich i osoby duchowne, które poświęciły się głoszeniu Ewangelii w krajach misyjnych.

2. Nabożeństwo Różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Dzisiaj o godz.19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert zespołu wokalnego „Dźwięki Duszy” z Lublina. W programie koncertu utwory M. Zielińskiego, G. Gorczyckiego, G. Palestriniego, J.S. Bacha i innych kompozytorów.

4. W sobotę, 26 października, w naszej parafii odbędzie się kolejne „Spotkanie w anielskiej sprawie”. Tym razem gościć będziemy Wincentego Podobińskiego, prezesa Fundacji Świętego Michała Archanioła, organizatora „Anielskich Rekolekcji pod Żaglami”, autora dokumentalnych filmów o Aniołach. Początek spotkania o godz.15.00.  a zakończenie o godz. 19.15. W programie między innymi konferencja „Anielska współpraca w drodze do Nieba”, świadectwo życia w obecności Aniołów, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. oraz projekcja filmu” Zobacz Anioła”. Więcej szczegółów na plakatach, Fb i stronie naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

5. Msza w języku łacińskim, ze śpiewem gregoriańskim zostanie odprawiona w niedzielę, 27 października br., o godz. 20.00.

6. Zgodnie z coroczną tradycją w październiku nasza parafia organizuje Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza św. w intencji Dostojnych Jubilatów odbędzie się w niedzielę, 27 października o godz.16.00. Prosimy Jubilatów o potwierdzenie w kancelarii parafialnej udziału w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

7. W niedzielę, 3 listopada po Mszy św. o godzinie 11.30. zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy na Balu Aniołów i Świętych. Rodziców zachęcamy do włączenia się w przygotowanie balu lub przyniesienie darów stołu na poczęstunek. Chęć pomocy prosimy zgłaszać u sióstr katechetek.

8. W piątek, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 18.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Po procesji, ok. godz. 13.30. zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

9. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

10. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

11. Galeria Dzwonnica zaprasza na wystawę malarstwa Wojciech Hawryłkiewicza i prezentację fotografii Andrzeja Kryńskiego.

12. Na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy w zeszłą niedzielę 7146 PLN i 38 $. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 09.00. do 14.00.

14. W tym tygodniu, we wtorek 22 października, przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.