Komunikaty duszpasterskie – XXIV Niedziela zwykła – 15 września 2024 r.

1. Nieszpory  zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nich modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i poświecenie tornistrów oraz przyborów szkolnych zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 11.30. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniem do I Komunii św.

3. Msza św. w intencji członków Bractwa, o nowe powołania do Bractwa oraz za księży posługujących w naszej parafii zostanie odprawiona w czwartek, 19 września br., o godz. 18.00.

4. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży chcącej rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie 3 października w czwartek o godz. 19.00 w kanonii.

5. W naszej parafii, w dniach od 7 do 14 października pragniemy zorganizować Jerycho Różańcowe. Jest to nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, w dzień i w nocy. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału. Chętni będą mieli możliwość zapisania się na godzinną adorację w dzień lub w nocy. Lista do zapisu będzie udostępniona w zakrystii i na stronie internetowej parafii. Jest tak wiele ważnych intencji do modlitwy, że warto podjąć to wyzwanie.

6. Koła  Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, we wrześniu w intencji: O opiekę Matki Bożej Królowej Aniołów i obronę Świętego Michała Archanioła dla naszej parafii. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o 16.30., we wtorek, środę i czwartek o 18.30., w piątek o 12.30., w sobotę o 7.30., a w niedzielę o 14.00 (poza 2. niedzielą).

7. Galeria „Dzwonnica” zaprasza we wrześniu i październiku na wystawę malarstwa Wojciecha Hawryłkiewicza i prezentację fotografii Andrzeja Kryńskiego.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 16 września, wspomnienie św. Korneliusz, papieża i Cypriana, Biskupa,
  • we wtorek,  17 września, wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa,
  • w środę, 18 września, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika,
  • w piątek, 20 września, wspomnienie św. męczenników:  Andrzeja Kim Taegon, kapłana; Pawła Chong Hasang  i Towarzyszy,
  • w sobotę, 21 września, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 08.00. do 14.00.