Komunikaty duszpasterskie – XXII Niedziela zwykła – 1 września 2024 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Msza św. w intencji poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 zostanie odprawiona o godz. 13.00.

3. Msza święta wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w poniedziałek, 2 września br. o godz. 18.00., a po niej nabożeństwo do Ducha Świętego.

4. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców, zostanie odprawiona we wtorek, 3 września br., o godz. 18.00.

5. Msza św. wotywna o św. Józefie zostanie odprawiona w najbliższą środę, 4 września br. o godz. 18.00., a po niej nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek, 5 września, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 6 września, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać od godz. 16.00. O godz. 18.00.  zostanie odprawiana  Msza św. w intencji wynagradzającej Bożemu Sercu. Po Mszy zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszopiątkowe.

W sobotę, 7 września, zostanie odprawione nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, o godz. 7.00. Po Mszy zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Mary.

7. Z piątku, 6 września na sobotę, 7 września w naszej parafii, odbędzie się kolejna Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji „zatrzymania aborcji”. Adoracja rozpocznie się o godz. 19.30. a zakończy o godz. 7.00. następnego dnia. Serdecznie zapraszamy parafian do modlitwy, w dogodnej dla siebie porze. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i fb.

8. Uroczysta Msza św., pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. bpa Tadeusza Pikusa, w 341. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, w czwartek, 12 września, o godz. 18.00. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

9. Koła  Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, we wrześniu w intencji: O opiekę Matki Bożej Królowej Aniołów i obronę Świętego Michała Archanioła dla naszej parafii. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o 16.30., we wtorek, środę i czwartek o 18.30., w piątek o 12.30., w sobotę o 7.30., a w niedzielę o 14.00.

10. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i poświecenie tornistrów oraz przyborów szkolnych zostanie odprawiona w niedzielę, 15 września o godz. 11.30.

11. W tym tygodniu, we wtorek, 3 września przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.