Komunikaty duszpasterskie – XVIII Niedziela zwykła – 4 sierpnia 2024 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji.

2. Msza św. wotywną o Duchu Świętym zostanie odprawiona w poniedziałek, 5 sierpnia o godz. 18.00. Po Mszy odmówimy litanię do Ducha Świętego.

3. Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od wiary i Kościoła oraz ich rodziców, zostanie odprawiona we wtorek, 6 sierpnia o godz. 18.00. Przed Mszą św. rodzice modlić się będą w intencji swoich dzieci odmawiając różaniec.

4. Msza św. wotywna o św. Józefie zostanie odprawiona w najbliższą środę, 7 sierpnia br. o godz. 18.00., a po niej odmówimy litanię do Przeczystego Serca św. Józefa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

5. Jak każdego roku w Święto Przemienienia Pańskiego we wtorek, 6 sierpnia o godz. 16.00., zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie. Zmarłych polecanych naszym modlitwom prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Początek sierpnia to czas pielgrzymek. Od środy, 7 sierpnia, naszą duchową pielgrzymkę do Sanktuarium Jasnogórskiego przeżywać będziemy odmawiając różaniec. Modlitwę różańcową odmawiamy codziennie, za wyjątkiem soboty, po Mszy św. o godz. 17.00. –  chodząc wokół kościoła.

7. Koła  Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w sierpniu za naszą Ojczyznę, aby Boża miłość uczyła nas żyć w poszanowaniu prawa, pokoju i wzajemnego szacunku. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o 16.30., we wtorek, środę i czwartek o 18.30., w piątek o 12.30., w sobotę o 7.30., a w niedzielę o 14.00. W dniach od 7 do 14 sierpnia br. nie będzie w ciągu dnia Różańca prowadzonego przez grupy parafialne.

8. W miesiącach wakacyjnych: w lipcu i sierpniu, w naszym kościele  nie jest odprawiana Msza św. o godz. 20.00.

9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

we wtorek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego,

w czwartek, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, kapłana,

w piątek, 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy,

w sobotę, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w minionym miesiącu naszą parafiankę:

– śp. Jolantę Piasecką.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.