Komunikaty duszpasterskie – VII Niedziela zwykła – 20 lutego 2022 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione dziś o godz. 17.00. Po nieszporach modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskup Stanisław Gądecki, zwrócił się z prośbą o modlitwę w intencji pokoju na Wschodzie:„Najserdeczniej upraszam wszystkich księży w całej Polsce, za pośrednictwem księży biskupów, o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie […] Proszę o to, ażeby w niedzielę, ale też i w dni powszednie odśpiewać suplikację i modlić się w tej intencji”.

3. W Wilanowskim Centrum Kultury odbędzie się wyjątkowy spektakl pt. MEGI, przygotowany przez wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca z naszej parafii. Opowiada on historię grzechu i nawrócenia, zainspirowaną życiorysem św. Marii Magdaleny – świętej cudzołożnicy. Zapraszamy na spektakle 26 i 27 lutego 2022 roku o godz. 19.00. Wstęp wolny, po wcześniejszym zgłoszeniu. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej poświęconej temu wydarzeniu (megi.waw.pl) i na plakacie. Darmowe wejściówki można również odebrać w zakrystii.

4. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– we wtorek 22 lutego, święto katedry św. Piotra, Apostoła,

– w środę 23 lutego, wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.