Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 r.

1. Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za udział w publicznym śpiewie lub recytacji hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. W Zielone Świątki tradycyjnie przystrajamy nasze domy w zieleń tataraków i brzóz, bo jest to również Święto Ludowe, święto rolników, ogrodników i działkowców. Dzisiejsza niedziela kończy okres komunii wielkanocnej.

2. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. W następną niedzielę, 12 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.30. odbędzie się XIII Rodzinny Piknik Parafialny. W programie: koncert umuzykalniający dla dzieci: Chopinowo malujemy bajkę muzyką Chopina, warsztaty rękodzielnicze dla najmłodszych, występ Wilanowskiej Orkiestry Dętej, chóru Modo Maiorum, oraz pokazy artystyczne dzieci uczęszczających na zajęcia do Centrum Kultury Wilanów, a także Grupa Seniorów Wilanowskich i Kuźnia Artystyczna.  Imprezę zakończy koncert zespołu Fisheclectic o godz.17.00. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje: przejażdżkę kucykiem. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla.

4. W czwartek, 9 czerwca o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego. Wszystkich członków Bractwa oraz osoby zainteresowane zapaszmy do wspólnej modlitwy.

5. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji Bożego Ciała. Chętni mogą się zgłaszać do sióstr katechetek.

6. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 16 czerwca br. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami: St. Kostki Potockiego, Wiertniczą, Przyczółkową a następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy.

7. Koła Żywego Rózańca zapraszają na codzienna modlitwę różańcową w intencji: „O jedność w Kościele, w naszych rodzinach i w małżeństwach”. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne od poniedziałku do piątku o godz. 16.30., w sobotę o godz. 11.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

7. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 6 czerwca, święto NMP, Matki Kościoła,
  • w środę, 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi, królowej,
  • w czwartek, 9 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  • w sobotę, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia  błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.