Komunikaty duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 21 marca 2021 rok

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, nauki głoszone są na każdej Mszy św. W poniedziałek 22 i wtorek 23 marca druga Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Rekolekcje będą transmitowane on-line przez naszą stronę internetową. Nauki rekolekcyjne będzie można odtwarzać do Wielkiej Środy włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Maciej Raczyński-Rożek. Serdecznie zapraszamy.

4. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Nauka śpiewu w każdą niedzielę zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali w Kanonii. Przypominamy, że Ciemna Jutrznia jest modlitwą brewiarzową o specjalnej, dostosowanej do dni Triduum treści. Jest ona wyrazem naszego czuwania z Chrystusem, a zarazem oczekiwaniem na Jego zmartwychwstanie.

5. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu, przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Świece Caritas będzie można nabyć przed kościołem.

6. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis”. Darmowy program do rozliczania podatku jest dostępny na stronie internetowej parafii.

7. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z naszej parafii.