Komunikaty duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 08 grudnia 2019 rok

1. Dziś przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, po Mszy Świętej o godz. 18.00. można będzie złożyć uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Foldery Duchowej Adopcji należy pobrać ze stolika przy wejściu do kościoła.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców rozpocznie się katechezą o godz. 11.00. Podczas Mszy św. o godz. 11.30. zostaną poświęcone medaliki.

3. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00., w Kanonii.

4. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

5. W następną niedzielę, 15 grudnia, w dzwonnicy odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Osoby zainteresowane prezentacją swoich wyrobów: stroików, pierników, kart świątecznych itp. zapraszamy od godz. 9.30. do 15.00. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia kiermaszu.

6. Po raz 26 Caritas Polska organizuje kampanię społeczną wspierającą najbiedniejsze dzieci  – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”,  w tym roku pod hasłem: ŚWIECA, KTÓRA TWORZY WIGILIĘ. We wszystkich kościołach w całej Polsce od 1 grudnia (pierwszej niedzieli adwentu) będą rozprowadzane świece. Uzyskane środki finansowe Caritas przeznacza na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, przedszkolach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz na letni i zimowy wypoczynek. Tradycyjnie już nasza parafia włącza się w akcję rozprowadzania świec. Zachęcamy wszystkich Parafian do nabywania świec.

7. Zapraszamy dzieci do udziału w Jasełkach parafialnych. Próby odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. w Kanonii.

8. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, 15 grudnia br. i będą trwały do wtorku, 17 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy.

9. W zeszłą niedzielę na tacę przeznaczoną na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zebraliśmy 8191 PLN a na prezenty dla dzieci z okazji św. Mikołaja 2572 PLN i 20 $. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Dziś przypada XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia prowadzimy przed kościołem zbiórkę ofiar do puszek.

11. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w piątek, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  • w sobotę, 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła,
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

W tym roku z wizytą duszpasterską pragniemy odwiedzić mieszkańców Wilanowa. Kolędę rozpoczniemy w poniedziałek 9 grudnia. Nowych parafian lub tych, którzy chcieliby po raz pierwszy zaprosić księdza, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej

W dniach od 9 do 14 grudnia odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

9.XII – ul. Królowej Marysieńki 1-3 i numery nieparzyste

10.XII – ul. Królowej Marysieńki 5-7E i numery parzyste

11.XII – ul. Królewicza Jakuba numery nieparzyste

12.XII – ul. Królewicza Jakuba 2-38A numery parzyste

13.XII – ul. Królewicza Jakuba 40-88 numery parzyste

14.XII – ul. Rumiana 1-69 numery nieparzyste

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy od godz. 17.00. do 21.30., a w soboty od godz. 15.00. do 21.30.