Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 czerwca 2019 roku

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Trwa Nowenna do Ducha Świętego, którą zakończymy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 8 czerwca.

Parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, wraz z księdzem Tomaszem, zaprasza wszystkich Parafian do wspólnego czuwania, które rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 21.00.

3. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek.

W czwartek, 6 czerwca, zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 7 czerwca, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00.

Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

5. W następną niedzielę, 9 czerwca br., po Mszy św. o godz. 11.30. odbędzie się XII Rodzinny Piknik Parafialny. W programie dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpi również Grupa Seniorów Wilanowskich i Kuźnia Artystyczna. Będziemy mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Joanny Trzepiecińskiej.

Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje: przejażdżkę kucykiem i zaprzęgiem konnym. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Młodzież i osoby dorosłe, które chciałyby pomóc w sprawnym przeprowadzeniu naszego pikniku w ramach wolontariatu, prosimy o zgłoszenia do zakrystii.

6. W dniu 9 czerwca, siostry katechetki, chcą zorganizować loterię, z której dochód będzie przeznaczony na wyjazd wakacyjny dla dzieci. Siostry proszą o przynoszenie rzeczy na fanty do domu sióstr albo do zakrystii, do siostry Melanii. Siostry serdecznie dziękują za pomoc w tym szlachetnym przedsięwzięciu.

7. W bieżącym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

– w poniedziałek, 3 czerwca, wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy,

– w środę, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

w sobotę, 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.