Komentarz na XXIX Niedzielę zwykłą – 20 października 2024 r.

W dzisiejszej kolekcie mamy słowa: „Spraw, aby nasza wola była zawsze Tobie oddana i abyśmy całym sercem służyli Twojemu majestatowi”. Jasno mówią one, że naszym dążeniem ma być ciągłe, coraz pełniejsze oddawanie swojego życia na służbę Bogu, uzgadnianie swojej woli z wolą Pana, aby Mu służyć.

Tajemniczy sługa Jahwe wydający swe życie na ofiarę, w którym my widzimy zapowiedź ofiary Jezusa Chrystusa oraz słowa samego Jezusa, że przyszedł, aby służyć i dać swoje życie także zapraszają nas także do takiej postawy.

Nam podobnie jak Jakubowi, Janowi oraz pozostałym Apostołom wchodzącym w logikę tego świata grozi nieustannie, że będziemy szukać swojej chwały, swojej wielkości. Dlatego przyjmijmy całym sercem słowa przestrogi Jezusa: „Nie tak będzie między wami”.

Ks. Tomasz Lis