Komunikaty duszpasterskie – XXVII Niedziela zwykła – 6 października 2024 r.

1. Nabożeństwo Różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencjach podejmowanych podczas Jerycha Przebłagalnego. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz.17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.00. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec szczególnie we wtorki i czwartki o godz. 17.30.

3. Jutro, 7 października, we wspomnienie MB Różańcowej, Mszą św. o godz. 7.00., sprawowaną w intencji „Wynagradzającej Bogu za grzechy popełnione w Polsce, w Europie i na świecie” rozpoczniemy w naszej parafii Jerycho Przebłagalne. Po Mszy odprawimy Nabożeństwo Przebłagalne.

Jerycho Przebłagalne to nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem przez 7 dni i 7 nocy. Zapaszmy wszystkich parafian do podjęcia choćby 1 godziny adoracji Pana Jezusa w tym czasie szczególnej łaski, w dniach od 7 do 14 października. W pozostałych dniach trwania Jerycha codziennie o godz. 18.00. będzie sprawowana Msze św. w intencjach Jerycha. Plan „modlitewny” będzie wystawiony na stoliku przed kaplicą adoracyjną. Odmawiać będziemy wspólnotowo przede wszystkim Różaniec. Będzie też czas na modlitwę indywidualną w ciszy. Więcej szczegółów i informacji na plakatach, w Klimatach oraz na stronie parafii i fb. Lista do zapisu jest udostępniona w zakrystii, na stronie internetowej parafii i fb. Jest tak wiele ważnych intencji do modlitwy, że warto podjąć to wyzwanie.

4. W niedzielę, 13 października, po Mszy św. o godz. 18.00. odprawimy Nabożeństwo Fatimskie, z procesją wokół kościoła.

5. Zgodnie z coroczną tradycją w październiku nasza parafia organizuje Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w niedzielę, 27 października o godz.16.00. Dostojnych Jubilatów prosimy o potwierdzenie w kancelarii parafialnej swojego udziału w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

6. Galeria Dzwonnica zaprasza we wrześniu i październiku na wystawę malarstwa Wojciecha Hawryłkiewicza i prezentację fotografii Andrzeja Kryńskiego.

7. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 09.00. do 14.00.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 7 października, wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej,

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym rodzinnym i zawodowym.

9.  Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:

• śp. Czesławę Węgrowska,
  • śp. Andrzeja Przygodzkiego,
  • śp. Halinę Stasiak,
  • śp. Barbarę Przesmycką.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.