Komunikaty duszpasterskie – XXI Niedziela zwykła – 25 sierpnia 2024 r.

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Centrum Kultury Wilanów i Parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie etnograficzne: Powsińskie Dożynki 2024. Uroczystość rozpocznie się w dziś od godz. 12.00. w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie przy ul. Ptysiowej 3.

3. Koła  Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w sierpniu w intencji za naszą Ojczyznę, aby Boża miłość uczyła nas żyć w poszanowaniu prawa, pokoju i wzajemnego szacunku. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o 16.30., we wtorek, środę i czwartek o 18.30., w piątek o 12.30., w sobotę o 7.30., a w niedzielę o 14.00.

4. Do końca sierpnia w naszym kościele nie ma Mszy św. o godz. 20.00.

5. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 09.00. do 14.00.

6. W następną niedzielę, 1 września przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. w intencji poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 zostanie odprawiona o godz. 13.00.

7. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i poświecenie tornistrów oraz przyborów szkolnych zostanie odprawiona w następną niedzielę, 8 września o godz. 11.30.

8. W zeszłą niedzielę, na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin zebraliśmy 1270 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek, 26 sierpnia, uroczystość NMP Częstochowskiej,
  • we wtorek, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki,
  • w środę, 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła,
  • w czwartek, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.