Komunikaty duszpasterskie – XIX Niedziela zwykła – 11 sierpnia 2024 r.

1. Nabożeństwo różańcowe w intencji pielgrzymów zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo fatimskie, wraz z procesją wokół kościoła zostanie odprawione we wtorek, 13 sierpnia br., po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W czwartek, 15 sierpnia br., przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. odprawiane będą według następującego  porządku: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 13.00 i 18.00., nie będzie Mszy o godz. 20.00. Na każdej Mszy św., po komunii świętej poświęcimy kwiaty i owoce z naszych pól, działek i ogrodów

4. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu dzieci do nowego roku szkolnego. W następną niedzielę, przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy na ten cel.

5. Koła  Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w sierpniu w intencji za naszą Ojczyznę, aby Boża miłość uczyła nas żyć w poszanowaniu prawa, pokoju i wzajemnego szacunku. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o 16.30., we wtorek, środę i czwartek o 18.30., w piątek o 12.30., w sobotę o 7.30., a w niedzielę o 14.00. W dniach od 7 do 14 sierpnia br. nie będzie w ciągu dnia Różańca prowadzonego przez grupy parafialne.

6. Do końca sierpnia w naszym kościele nie ma Mszy św. o godz. 20.00.

7. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 09.00. do 14.00.

8. W związku z wejściem w życie ustawy dotyczącej ochrony dzieci, w naszej parafii zostały opracowane zasady, które mają się przyczynić do tworzenia bezpiecznego środowiska parafialnego w taki sposób, by każdy mógł się czuć dobrze, był akceptowany i szanowany. Standardy określające sposoby zachowań, jak również sposoby reagowania na krzywdę lub niestosowne zachowanie są udostępnione w kancelarii parafialnej i na stornie internetowej parafii. W parafii wskazano również Osobę Zaufania, do której można się zwracać w przypadkach dostrzeżenia krzywdy.

9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w środę, 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika,
  • w czwartek, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, kapłana,
  • w piątek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP,
  • w sobotę, 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka, kapłana.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.