Komunikaty duszpasterskie – IX Niedziela zwykła – 2 czerwca 2024 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Msza św. wotywną o Duchu Świętym zostanie odprawiona w poniedziałek, 3 czerwca o godz.  18.00.  Po Mszy odmówimy litanię do Ducha Świętego.

3. We wtorek, 4 czerwca modlimy się za dzieci. Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od wiary i kościoła oraz ich rodziców, zostanie odprawiona o godz. 18.00.

4. W środę, 7 czerwca o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o św. Józefie, a po niej Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i  I piątek miesiąca.

W czwartek, 6 czerwca Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00., a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 7 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Mszy o godz. 18.00. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz z Kapłanem poprowadzi Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6, W następną niedzielą, 9 czerwca br., po Mszy św. o godz. 11.30., zapraszamy na XV Rodzinny Piknik Parafialny. Przygotowaliśmy wiele atrakcji i imprez towarzyszących, miedzy innymi: warsztaty plastyczne, plener malarski, animacje przestrzenne, liczne konkursy dla dzieci oraz przejażdżkę kucykiem. Całą imprezę uświetnią swoimi występami teatralnymi, wokalno-instrumentalnymi i tanecznymi grupy artystyczne z Centrum Kultury Wilanów – dzieci, młodzież i dorośli, którzy przez cały rok szkolny rozwijali swoje pasje i talenty na zajęciach artystycznych w CKW. Na zakończenie imprezy, około godz. 16.00, zapraszamy na koncert w wykonaniu Izabeli Połońskiej, Leszka Kołodziejskiego oraz Jakuba Raczyńskiego. Zapewniamy dobre jedzenie z grilla.

7. W ramach Parafialnego Pikniku  Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza Rodziny o godz. 12.30. do Kanonii, gdzie przygotowane zostaną tematyczne stanowiska warsztatowe dla dzieci. Szczegóły na plakatach.

8. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

9. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w czerwcu w intencji: o świętość i odnowienie wiary w rodzinie. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz. 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

10. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w środę, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
  • w piątek, 7 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, zgodnie z przepisem kan. 1251 KPK nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne;
  • w sobotę, 8 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w minionym miesiącu naszych parafian:

• śp. Ludwikę Bieniak,
  • śp. Ewę Murawską,
  • śp. Bogdana Mazurkiewicza,
  • śp. Stanisławę Szczubełek.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.