Majowe Bliskie Niedzielne Warsztaty Rodzinne

„Majowe spotkanie z Maryją”.

W niedzielę 12 maja odbyły się w naszej parafii kolejne warsztaty rodzinne z cyklu zaproponowanego przez wspólnotę Odnowa w Duchu Świętym, zatytułowane „Majowe spotkanie z Maryją”.

Tradycyjnie poświęcony Matce Bożej miesiąc maj jest w szczególności powiązany z odmawianiem bądź śpiewaniem pięknej modlitwy litanijnej w kościołach przed Najświętszym Sakramentem lub przy przydrożnych krzyżach czy kapliczkach. Aby przybliżyć tę formę modlitwy dzieciom poprosiliśmy by uczestnicy warsztatów wylosowali wezwania zaczerpnięte z Litanii Loretańskiej. Po każdym wezwaniu odczytanym przez wskazaną osobę wszyscy chóralnie odpowiadali „módl się za nami”. Dało to sposobność do wsłuchania się w poszczególne pochwalne inwokacje do Najświętszej Dziewicy. Jednocześnie wybrzmiał wspólnotowy wymiar modlitwy błagalnej.

Centralną częścią warsztatów było układanie własnych modlitw do Maryi inspirowanych wezwaniami Litanii Loretańskiej. Kolorowe karteczki z różnymi Imionami Maryi, Jej cechami i cnotami, z prośbami i intencjami układały się w piękne wersety skierowanych do Matki Najświętszej wierszy-próśb. Następnie dzieci przyklejały te słowa modlitwy na pięknym papierze, a taki gotowy list do Nieba podpisywały i pieczętowały jak akt wysokiej ważności. Dzieci wykonały także własne obrazki Matki Bożej. Należało wybrać najbliższy własnemu sercu wizerunek Maryi, nakleić go na deseczkę, polakierować oraz nanieść złocenia na ramie. Każdy mógł zabrać do domu litanię-wyklejankę oraz własnoręcznie wykonaną „ikonę”.

Ostatnie przed wakacjami Bliskie Niedzielne Warsztaty będą już 9 czerwca, jak zwykle około 12:30. Gorąco zachęcamy całe rodziny do przybycia i uczestnictwa.

Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym

Zdjęcia z archiwum Wspólnoty