Komunikaty duszpasterskie – X Niedziela zwykła – 11 czerwca 2023 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo fatimskie wraz z procesją wokół kościoła zostanie odprawione we wtorek, 13 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w czwartek, 15 czerwca br., o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Zapraszamy na comiesięczną modlitwę uwielbienia w czwartek 18 maja br. Czuwanie poprowadzi Bractwo Krwi Chrystusa wraz z zespołem muzycznym Wojowników Maryi. Naszą modlitwę rozpoczynamy o 21.00. Najpierw modlitwa będzie prowadzona, a później będzie możliwość modlitwy w ciszy, do północy.

5. W piątek, 16 czerwca br., w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, po Mszy Świętej o godz. 18.00. dokonamy aktu poświęcenia Sercu Jezusa i Sercu Maryi oraz uznamy Jezusa Chrystusa Królem swego serca, małżeństw, rodzin i Ojczyzny. Po zawierzaniu zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszych Serc podczas, którego między innymi odmówimy jedną część różańca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w czerwcu o odbudowanie polskiej rodziny, aby zachowała jedność i przyjaźń z Bogiem. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

7. W następną niedzielą, 18 czerwca br., po Mszy św. o godz. 11.30., zapraszamy na XIV Rodzinny Piknik Parafialny. Przygotowaliśmy wiele atrakcji i imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz przejażdżkę kucykiem. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• we wtorek, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła,
  • w środa, 14 czerwca wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
  • w piątek, 16 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, zgodnie z przepisem kan. 1251 KPK nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.
  • w sobotę, 17 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.