Komunikaty duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godz.: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

3. Rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w niedzielę, 26 marca, będą trwały do środy 29 marca br. W tych dniach druga Msza św. wieczorna w poniedziałek, wtorek i środę będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy.

4. W czwartek, 16 marca o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego, a po Mszy odbędzie się spotkanie członków Bractwa.

5. Zapraszamy na nasze comiesięczne uwielbienie Chrystusa w znaku Eucharystii, w najbliższy czwartek 16 lutego br. Czuwanie poprowadzi Bractwo Krwi Chrystusa wraz z zespołem Wojowników Maryi. Nasze czuwanie rozpoczynamy o 21.00. Najpierw modlitwa będzie prowadzona, a później będzie możliwość modlitwy w ciszy do północy. Serdecznie zapraszamy!

6. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową na trasie Rososz-Wilanów. Rozpocznie się ona 24 marca br. o godz. 21.00. Mszą św. w parafii Narodzenia NMP w Rososzy. Chętni muszą się zarejestrować na stronie www.edk.org.pl.

7. Zapraszamy na Koncert Maryjny połączonych chórów „Sanctae Annae” oraz „Gaudete” z Krakowa, który odbędzie się 25 marca, o godz.18.45., w naszym kościele. Dyrygować będą Natalia Knyziak i s. Susi Ferfoglia, przy organach Leszek Knyziak,

8. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Świece Caritas będzie można nabyć przed kościołem.

9. Od przyszłej niedzieli członkowie Kół Żywego Różańca będą zbierać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową w Wielkim Poście w intencji: o potrzebne łaski dla naszej parafii. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30., a w niedzielę o godz. 14.00.

11. W ubiegłą niedzielę na pomoc misjonarzom zebraliśmy 2540 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Zachecamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz fundacji parafilnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis”. Darmowy program do rozliczania podatku jest dostępny na stronie internetowej parafii.