Komunikaty duszpasterskie – XXV Niedziela zwykła – 18 września 2022 r.

1. Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00. Po nich modlić się będziemy za      zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Rozpoczynamy przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Kandydatów zapraszamy na pierwsze spotkanie w czwartek 6 października, o godz. 19.00. w kanonii. Kolejne spotkania będą odbywały się w wybrane czwartki.

3. Zapraszamy, wszystkich młodych sercem i duchem na spotkania wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca w każdą środę w kanonii o godz. 19.00.

4. Przyjaciele Oblubieńca wraz z zespołem Wojowników Maryi serdecznie zapraszają na wieczór uwielbienia 29 września o godz. 21.00.

5. Zapraszamy na Msze św. odprawiane w języku łacińskim ze śpiewem gregoriańskim, w każdą 4 niedzielę miesiąca o godz. 20.00. Najbliższa Msza będzie odprawiona 25 września br.

6. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową we wrześniu: o święte i liczne powołania kapłańskie oraz zakonne. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: – w poniedziałek o godz. 16.30., – we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., – w piątek o godz.12.30., – w sobotę o godz. 7.30., – w niedzielę o godz. 14.00.

7. Zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godz. od 09.00. do 14.00.

8. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• we wtorek, 20 września, wspomnienie św. męczenników: Andrzeja Kim Taegon, kapłana; Pawła Chong Hasang  i Towarzyszy,
  • w środę, 21 września, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
  • w piątek, 23września, wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia      błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym   rodzinnym i zawodowym.