Komunikaty duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła – 03 listopada 2019 rok

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Eucharystyczne zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po procesji modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W poniedziałek, 4 listopada br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek, 5 listopada br., o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci, zwłaszcza tych które odeszły od wiary i Kościoła oraz ich rodziców. Modlitwa różańcowa rodziców w intencji swoich dzieci rozpocznie się o godz. 17.30.

4. Do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

5. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 4 listopada, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa,
  • w sobotę, 9 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

6. Serdecznie zapraszamy młodzież, studentów i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszym kościele i rozwijać swoje zdolności muzyczne do naszego chóru parafialnego. Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew. Próby odbywają się w każdy wtorek o godz.18.30. w dzwonnicy, na pierwszym piętrze. Szczegółowe informacje można uzyskać u państwa organistów.

7. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

• śp. Irenę Sztkowską,
  • śp. Andrzeja Jagodzińskiego
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.