Komunikaty duszpasterskie – VI Niedziela zwykła – 12 lutego 2023 r.

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00. w Kanonii.

3. W czwartek, 16 lutego o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego. Wszystkich członków Bractwa oraz osoby zainteresowane zapaszmy do wspólnej modlitwy.

4. Zapraszamy na nasze comiesięczne uwielbienie Chrystusa w znaku Eucharystii, w najbliższy czwartek 16 lutego br. Czuwanie poprowadzi Bractwo Krwi Chrystusa wraz z zespołem Wojowników Maryi. Nasze czuwanie rozpoczynamy o 21.00. Najpierw modlitwa będzie prowadzona, a później będzie możliwość modlitwy w ciszy do północy. Serdecznie zapraszamy!

5. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową. W tym miesiącu modlić się będziemy o jedność chrześcijan. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.30., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godzinie 12.30., w sobotę o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 14.00.

6. W dniu 8 marca br. roku w naszej parafii rozpocznie się kurs dla narzeczonych „Radość i Nadzieja”. Mamy ostanie wolne miejsca. Informacje dotyczące zapisów na kurs znajdują się na stronie parafialnej w zakładce sakramenty.

7. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. Na stronie internetowej parafii udostępniliśmy program do bezpłatnego rozliczenia podatku. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

8. W tym tygodniu, we wtorek 14 lutego, przypada święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.