Komunikaty duszpasterskie VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie osoby w podeszłym wieku i chore. Prosimy również wolontariuszy o pomoc w dowiezieniu do kościoła osób, które same nie będą mogły przybyć na tę uroczystość.
  2. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się o godz. 11.00. w kościele.
  4. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00. w Kanonii.
  5. Środą Popielcową, w dniu 14 lutego br., rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godzinie 7.00, 12.00 17.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W Wielkim Poście zapraszamy do wspólnego rozważania męki Pańskiej. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę o godz. 17.00, a Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki o godz. 12.30, 16.30 – dla dzieci i 18.30.
  6. W oczekiwaniu na peregrynację figury św. Michała Archanioła do naszej parafii, pragniemy zaprosić dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Konkursie o Aniołach. Przewidziane są nagrody za najlepsze prace. Szczegóły konkursu umieszczone są na stronie: www.parafiawilanow.pl Rodziców prosimy o zachęcenie swoich dzieci do udziału w konkursie.
  7. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych, przeprowadzone będą w dniach 19 – 21 lutego, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej w dniach 21 – 24 lutego br. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę, 18 lutego i będą trwały do środy 21 lutego br. W tych dniach druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00., a nie jak zwykle o godz. 18.00. Zmieniając godzinę wieczornej Mszy św. chcemy umożliwić udział w rekolekcjach osobom, które wracają później z pracy.
  8. Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny w dniach od 16 do 18 marca br. W sposób szczególny zaproszeni są kandydaci do bierzmowania, studenci i młodzież pracująca. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisywanie się u ks. Michała lub ks. Tomasza. Rekolekcje poprowadzi wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”.
  9. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641.
  10. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:
    • poniedziałek, 12 lutego, ul. Husarii 52-80 (numery parzyste), ul. Piechoty Łanowej 3-49 (numery nieparzyste)
    • wtorek, 13 lutego, ul. Piechoty Łanowej 51-55 (numery nieparzyste) i 2 – 58 (numery parzyste)
    • środa, 14 lutego, POPIELEC
    • czwartek, 15 lutego, ul. Rotmistrzowska 1-43 (numery nieparzyste) i 4-16 (numery parzyste)
    • piątek, 16 lutego, ul. Rotmistrzowska 20-40, ul. Biedronki 6-60 (numery parzyste)
    • sobota, 17 lutego, ul. Biedronki 62-158 (numery parzyste) i 3-33 (numery nieparzyste)

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 17.00., a w sobotę o godz. 14.00. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej, które będą przeznaczone na opłacenie prowadzonych prac renowacyjnych Drogi Krzyżowej. .