Komunikaty duszpasterskie – V Niedziela Zwykła – 9 lutego 2020 rok

1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. We wtorek, 11 lutego br., we wspomnienie NMP z Lourdes, w naszej parafii będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorych. Na Mszę św. o godz. 10.00. zapraszamy wszystkie osoby chore i w podeszłym wieku. Prosimy również wolontariuszy o pomoc w dowiezieniu do kościoła osób, które same nie będą mogły przybyć na tę uroczystość.

3, Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w środę, 12 lutego br., o godz. 17.00.

4. Rozpoczynamy 7. edycję kursu finansowego, którego celem jest nauka zarządzania finansami w oparciu o rady biblijne oraz narzędzia ekonomiczne. Kurs będzie odbywał się w poniedziałki o godz. 19.00 w dzwonnicy. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne w poniedziałek, 24 lutego br. na godz. 19.00. do dzwonnicy. Będzie możliwość zapisania się na kurs i zakupienia podręczników.

5. Z okazji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Kard Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia planujemy wydać specjalny numer Klimatów św. Anny poświęcony ks. Kardynałowi odwiedzającemu naszą parafię i spotykającemu się z parafianami. W związku z tym prosimy o przyniesienie do kancelarii parafialnej zdjęć z ks. Kard. S. Wyszyńskim i innych dokumentów, które zostaną zamieszczone w Klimatach. Materiały dobrej jakości można również przesłać na adres: kancelaria@parafiawilanow.pl. Dostarczone materiały zostaną zwrócone.

6. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji parafialnej „Fundacja Ecclesia Villanovensis” – numer KRS: 0000331641. W zeszłym roku na konto Fundacji z tego tytułu wpłynęło 9264,68 PLN. Wszystkim, którzy przekazali 1% podatku składamy serdeczne Bóg zapłać. Przypominamy, że nasza Fundacja poza działalnością charytatywną zajmuje się utrzymaniem zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie naszej parafii.

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

• w poniedziałek, 10 lutego, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
  • we wtorek, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes,
  • w piątek, 14 lutego, święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy.
    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.