KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2016 r.

• Rozpoczynamy dziś Rekolekcje parafialne, które będą trwały do środy 16 marca br. W czasie rekolekcji parafialnych nauki rekolekcyjne będą głoszone: dzisiaj na każdej Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 17.00 i 19.00. Dla umożliwienia udziału większej liczbie wiernych z naszej parafii w rekolekcjach, Msza św. wieczorna została przeniesione z godz. 18.00 na 19.00. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. dr Krzysztofa Niegowskiego SDB, który poprowadzi nasze rekolekcje jak również rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych przeprowadzone będą w dniach 14–16 marca, dla uczniów gimnazjum i młodzieży licealnej przeprowadzone będą w dniach 16–18 marca br.
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali, zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o godz. 12.30 – dla dorosłych, o godz. 16.30 – dla dzieci oraz o godz. 18.30 – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.
  • Parafialna grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie z Ukrzyżowanym Jezusem pt. „Nikt cię nie kocha tak jak Ja”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną przeżyć głęboką modlitwę skruchy, żalu i pokuty. Im bardziej upokarzamy się przed Bogiem, tym bardziej odczuwamy Jego miłość i moc Bożego przebaczenia. Im bardziej uniżamy się przed Bogiem, tym wyższych łask Bóg nam udziela. Zapraszamy w piątek 18 marca o godz. 19.00.
  • W Niedzielę Palmową u naszych ministrantów będzie można nabyć palmy i zaopatrzyć się w wodę święconą, wspierając w ten sposób fundusz ministrancki. Ofiary zebrane w tym roku będą przeznaczone na wyjazd ministrantów na wycieczkę.
  • Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Nauka śpiewu w każdą niedzielę zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali w Kanonii. Przypominamy, że Ciemna Jutrznia jest modlitwą brewiarzową o specjalnej, dostosowanej do dni Triduum treści. Jest ona wyrazem naszego czuwania z Chrystusem, a zarazem oczekiwaniem na Jego zmartwychwstanie.
  • Dzieci i młodzież zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wielkopostnym pt.: „Moja ulubiona stacja Drogi Krzyżowej”. Technika wykonania jest dowolna. Podpisane prace prosimy składać do zakrystii. Termin oddania upływa w Niedzielę Palmową. Na zakończenie konkursu przewidziane są nagrody.
  • Zapraszamy do dzwonnicy na wystawę prac artystycznych i rękodzieła naszych Parafian. Jest to jubileuszowa – 50. prezentacja w naszej galerii. W sobotę 9 kwietnia o godz. 16.00. przewidziany jest wernisaż, o czym będziemy jeszcze informować. Wszystkim artystom serdecznie dziękujemy za liczny udział w wystawie.
  • Świece Caritas można nabyć przed kościołem. Pragniemy przypomnieć, że za środki uzyskane z rozprowadzania świec Caritas Archidiecezji Warszawskiej prowadzi działalność charytatywną, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, organizując zajęcia w świetlicach i wyjazdy wakacyjne.
  • Przed kościołem członkowie Kół Żywego Różańca zbierają ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • W następną niedzielę organizujemy zbiórkę ofiar, które zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z naszej parafii.
  • Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie zaprasza dzieci w wieku 2–6 lat do nowo wybudowanego przedszkola na warszawskim Mokotowie – Siekierkach. Przyjmowane są także dzieci do klasy ‘zerowej’, które będą miały możliwość kontynuowania nauki w szkole podstawowej. Szczegółowe informacje na temat przedszkola można znaleźć na stronie www.warszawskieprzedszkole.pijarzy.pl