KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocy – 24 kwietnia 2016 r.

• Nieszpory zostaną odprawione o godz. 17.00, a po nich modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku obchodzić będę Rocznicę Komunii Świętej.
  • Zapraszamy na koncert z okazji rocznicy kanonizacji Jana Pawła II, który odbędzie się w naszym kościele o godz. 14.00. Autorski projekt Dariusza Jakubowskiego, to artystyczna propozycja odczytania pozostawionych przez Jana Pawła II drogowskazów na temat wolności, wiary piękna, miłości i patriotyzmu w dzisiejszym świecie. Aktorowi towarzyszą: Katarzyna Thomas – sopran i Piotr Szafraniec – fortepian.
  • Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy Ludwik Rakowski oraz Dyrektor Centrum Kultury Wilanów Robert Woźniak zapraszają na uroczysty koncert z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski w wykonaniu Festiwalowej Orkiestry Kameralnej im. Ignacego Jana Paderewskiego. Koncert odbędzie się w dniu dzisiejszym w kościele św. Antoniego Marii Zaccarii, przy ul. Jana III Sobieskiego 15 o godz. 18.00.
  • Nasza księgarenka oferuje piękne pamiątki z okazji I Komunii św.: biblie, albumy, gry religijne, srebrne i ręcznie malowane obrazy.
  • W bieżącym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

– w poniedziałek, 25 kwietnia, święto św. Marka Ewangelisty,

– w piątek, 29 kwietnia, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Johannes Christoph Musselmann, kawaler z parafii tutejszej
    Bożena Porębska, panna z parafii tutejszej

Jan Paweł Dobrzański, kawaler z parafii pw. Bożego Ciała w Warszawie
    Larina Juliana Brancusi, panna z parafii pw. Bożego Ciała w Warszawie

Tomasz Edward Araszkiewicz, kawaler z parafii tutejszej
    Olga Korwin-Piotrowska, panna z parafii św. Ap. Jana i Pawła w Warszawie

Sebastian Milewski, kawaler z parafii pw. św. Marii Barat w Warszawie
    Kamila Ewelina Sitarz, panna z parafii pw. św. Marii Barat w Warszawie

Przemysław Obrębski, kawaler z parafii św. Stanisława Kostki w Przasnyszu
    Magdalena Julia Badziak, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I;

Przemysław Tarasiuk, kawaler z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Warszawie
    Dominika Aleksandra Kępczak, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I;

Michał Adam Matusik, kawaler z parafii pw. św. Jadwigi królowej w Żabieńcu
    Dorota Małgorzata Czech, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź I.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.