KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 17 maja 2026 r.

  1. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. 
  1. Dziś, na Mszy św. o godz. 11.30. dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej będą obchodzić swoją rocznicę.
  1. W następną niedzielę, 24 maja o godz. 11.00. i 13.00. dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy i zachęcamy parafian, aby w niedzielę komunijną wzięli udział w Mszy św. o innej godz., ze względu na dużą ilość gości. Polecamy dzieci modlitwie parafian.
  1. Trwa Nowenna do Ducha Świętego, odprawiana po Mszy o godz. 17.00., którą zakończymy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 23 maja br. rozpocznie się o godz. 18.00. uroczystą Mszą św. Wigilii. Wspólnota Wieczernik Maryjny wraz z ks. Tomaszem oraz Zespół Wojowników Maryi i Bractwo Krwi Chrystusa serdecznie zapraszają wszystkich parafian.
  1. Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego zostanie odprawiona w czwartek, 21 maja o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  1. Kontynuujemy nabożeństwa majowe w różnych częściach naszej parafii. W środę, 20 maja o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy krzyżu przy Czerwonej Drodze. Zachęcamy do codziennej modlitwy przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.
  1. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Lichenia. Wyjazd jest połączony z pielgrzymką dzieci pierwszokomunijnych i odbędzie się 30 maja. Koszt 150 PLN obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie oraz obiad. Bliższe informacje oraz zapisy u sióstr. 
  1. Zapraszamy do dzwonnicy na prezentację malarstwa p. Marty Piekut. Wystawa będzie czynna do końca czerwca.
  1. Koła Żywego Różańca zapraszają na codzienną modlitwę różańcową, w maju w intencji: „O łaskę nawrócenia i wiary dla młodzieży, która odeszła od Boga i Kościoła”. Modlitwę w kościele prowadzą poszczególne grupy parafialne: w poniedziałek o godz. 16.00., we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30., w piątek o godz. 12.30., w sobotę o godz. 7.30., w niedzielę o godz. 14.00.