KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 27 marca 2016 r.

• Kościół przeżywa dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to największe święto kościelne. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w liturgii Triduum Paschalnego i przyczynili się do jej pobożnego przeżycia.
  • Rozpoczęliśmy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 17.00, po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. W dni powszednie, aż do następnej niedzieli Koronkę do Miłosierdzia Bożego będziemy odmawiali po Mszy św. o godz. 17.00.
  • Po rezurekcji zapraszamy na tradycyjny posiłek, przygotowany przez Akcję Katolicką.
  • Msze św. w dniu dzisiejszym sprawowane będą jeszcze o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i o godz. 20.00.
  • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. W tym dniu zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  • W środę, 30 marca o godz. 19.00 odbędzie się w wieży czwarte spotkanie biblijne z cyklu „Boże rozwiązania na różne sytuacje życiowe”. Tematem spotkania będzie „Boża i ludzka ekonomia”. Obejrzymy film pt. „Nagroda Abrahama” i będziemy rozmawiać na temat właściwego stosunku do pieniędzy i podejmowania mądrych decyzji.
  • Parafialna grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z „Dzienniczkiem” św. s. Faustyny – szczególną Ewangelią Miłosierdzia Bożego – w piątek, 1 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18.00.
  • W piątek, zgodnie z kan. 1251 KPK nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.
  • W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Tomasz Filip Szreniawski, kawaler z parafii tutejszej
    Dorota Maria Suchecka, panna z parafii tutejszej

– zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.