Komunikaty duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020 rok

1. Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i za udział w publicznym śpiewie lub recytacji hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. W Zielone Świątki tradycyjnie przystrajamy nasze domy w zieleń tataraków i brzóz, bo jest to również Święto Ludowe, święto rolników, ogrodników i działkowców. Dzisiejsza niedziela kończy okres komunii wielkanocnej.

2. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Od poniedziałku, 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

4. W poniedziałek, 1 czerwca, o godz. 18.00., zostanie odprawiona Msza św. Wotywna o Duchu Świętym. Po niej odmówimy Litanię do Ducha Świętego.

5. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców zostanie odprawiona we wtorek, 2 czerwca o godz. 17.00. Po Mszy św. w czasie nabożeństwa czerwcowego modlić się będziemy o laskę nawrócenia dla dzieci, które odeszły od Boga i Kościoła.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek, 4 czerwca, zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 5 czerwca, Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00. Po Msza św. o godz. 18.00. zostanie odprawione nabożeństwo pierwszopiątkowe, prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Nabożeństwo Wynagradzające Bożemu Sercu, odprawiane jest cyklicznie, w każdy pierwszy piątek miesiąca.

W pierwszą sobotę miesiąca, 6 czerwca, zostanie odprawione nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, o godz. 7.00. Po Mszy, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy jedną część różańca, po czym podejmiemy piętnastominutowe rozmyślanie w ciszy, nad wskazaną tajemnicą różańca świętego.

7. W następną niedzielę, przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

8. Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją wokół kościoła, z figurą MB Fatimskiej zostanie odprawione w sobotę, 13 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo zakończymy Apelem Jasnogórskim.

9. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 11 czerwca br. Informacje dotyczące przebiegu procesji zostaną podane w przyszłą niedzielę.

10. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości liturgiczne:

• w poniedziałek, 1 czerwca, święto NMP, Matki Kościoła,
  • w środę, 3 czerwca, wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy,
  • w czwartek, 4 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  • w piątek, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.