KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2016 r.

• Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 4 lutego, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 5 lutego, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 6 lutego Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00, a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.
  • Msza św. wotywna o Duchu Świętym zostanie odprawiona w pierwszy poniedziałek miesiąca, 1 lutego br., o godz. 18.00.
  • Msza święta w intencji nawrócenia dzieci, które odeszły od Boga i od Kościoła oraz o łaskę umocnienia dla ich rodziców zostanie odprawiona w pierwszy wtorek miesiąca, 2 lutego br., o godz. 17.00. Po Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe.
  • Serdecznie zapraszamy naszych parafian do udziału w 50. jubileuszowej wystawie. Wystawa prezentowana będzie w dzwonnicy w okresie wielkanocnym: marzec-kwiecień. Prace prosimy składać w dzwonnicy w każdą niedzielę, najpóźniej do 20 lutego.
  • Msza św. w intencji dzieci ochrzczonych w naszym kościele w 2015 roku, zostanie odprawiona w Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, w poniedziałek 2 lutego o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i innymi członkami rodzin do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie na tę Mszę świec od chrztu św. oraz zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej imion dzieci, w których intencji będziemy się modlić.
  • Msze św. w dniu 2 lutego br., będą sprawowane o godz. 7.00, 17.00 i 18.00.
  • Przy naszej parafii powstała wspólnota „Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Miłosiernej” pod patronatem św. s. Faustyny. Charyzmatem wspólnoty jest szerzenie miłosierdzia Bożego oraz modlitwa wypraszająca Boże miłosierdzie dla nas i całego świata. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach, które odbywają się w każdy poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00, w dzwonnicy.
  • Światowy Dzień Chorych w naszej parafii będziemy obchodzili w dniu 11 lutego. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie osoby w podeszłym wieku i chore. Prosimy również wolontariuszy o pomoc w dowiezieniu do kościoła osób, które same nie będą mogły przybyć na tę uroczystość.
  • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

– we wtorek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego;
    – w piątek, 5 lutego, Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
    – w sobotę, 6 lutego, Wspomnienie św. Męczenników Pawła Miki i towarzyszy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

• Zapraszamy do księgarenki parafialnej EFFATA, czynnej w każdą niedzielę w godz. 9.30-14.30. Oprócz książek i prasy można u nas nabyć: dewocjonalia, pamiątki, świece, szatki do chrztu św., różańce, medaliki, łańcuszki, wyroby ze srebra, zestawy kolędowe, obrazy, filmy religijne. Od dzisiaj można też nabyć w naszej księgarence gromnice. W święto Ofiarowania Pańskiego świece będą sprzedawane przed wejściem do kościoła przed Mszą o godz. 17.00 i  o godz. 18.00.
  • W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Michał Krzysztof Klimczak, kawaler z parafii tutejszej
    Magdalena Agnieszka Wądołowska panna z parafii tutejszej.
    Zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

• Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w tym miesiącu naszych parafian:

– śp. Andrzej Kowalski;
    – śp. Bogusław Kaczyński.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.