Komunikaty duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących godzinach: o 12.30. – dla dorosłych, o 16.30. – dla dzieci oraz o 18.30. – dla dorosłych, młodzieży, studentów i młodzieży pracującej.

4. W piątek, 2 marca o godz. 18.00. w naszym kościele rozpocznie się uroczyste powitanie figury św. Michała Archanioła i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia figury św. Michała Archanioła. Uroczystość zostanie poprzedzona nabożeństwem oczekiwania. Figura pozostanie w naszej parafii do niedzieli 5 marca. Program uroczytości jest dostępny na stronie naszej parafii oraz w zakrystii. W czasie nawiedzenia figury będzie można nabyć pamiątki związane z kultem św. Michała Archanioła: szkaplerze, modlitewniki, medaliki, figurki, świece, pieśni i filmy o św. Michale Archaniele, a po każdej Mszy św. będzie obrzęd przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i udziału w nabożeństwach.

5. Zapraszamy na weekend ewangelizacyjny w dniach od 16 do 18 marca br. W sposób szczególny zaproszeni są kandydaci do bierzmowania, studenci i młodzież pracująca. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisywanie się u ks. Michała lub ks. Tomasza. Rekolekcje poprowadzi wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca".

6. Caritas Archidiecezji Warszawskiej tradycyjnie już, w okresie Wielkiego Postu, rozprowadza świece Wielkanocne. Środki uzyskane z tego tytułu, przeznaczane są na potrzeby najuboższych dzieci. Caritas AW dofinansowuje Świetlice Środowiskowe, wyjazdy wakacyjne, funduje Stypendia Naukowe dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do nabywania świec. Świece te możemy postawić na stoły wielkanocne, podarować bliskim, zanieść na groby. Świece do nabycia w zakrystii.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 1 marca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00., a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 2 marca, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 3 marca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 7.00. a po niej nabożeństwo różańcowe.

8. Przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na potrzeby misji.

9. Zachęcamy do przekazania 1% na naszą fundację. Wszystkie informacje oraz program do rozliczenia podatku PIT można znaleźć na stronie parafii i fundacji.

10. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

26 lutego

ul. Kostki Potockiego 2-6A (numery parzyste)

27 lutego
ul. Kostki Potockiego 19-21 (numery nieparzyste)

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 17.00., a w sobotę o godz. 14.00. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej, które będą przeznaczone na opłacenie prowadzonych prac renowacyjnych Drogi Krzyżowej.