Zaproszenia 2013


Msza św. z modlitwą o uzdrowienie
W sobotę, 8 czerwca – o godz. 18.00 – w naszym kościele zostanie
odprawiona Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne,
którą poprowadzi ks. Edmund Szaniawski ze Zgromadzenia
Księży Marianów.
Zgodnie z prawem kanonicznym spełniając warunki kapłana
odznaczającego się pobożnością, roztropnością i nieskazitelnością życia,
został przygotowany i nominowany do pełnienia posługi egzorcysty.
Wiele lat pracował w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu, gdzie pełnił
posługę egzorcysty od 2000r.
Otoczony łaską Bożą i modlitwą osób zakonnych i świeckich, uzbrojony we
władzę otrzymaną od Kościoła służy pomocą wielu osobom z “kłopotami”
duchowymi. Przez niego Bóg uwalnia, uzdrawia, daje pokój i światło.
KWIECIEŃ
W kwietniu zapraszamy do dzwonnicy
na wystawę

malarstwa olejnego
MIECZYSŁAWY IZDEBSKIEJ – ŁAZOREKoraz malarstwa na szkle
JANINY WALCZAK – BUDZICZ

MARZEC
IWONA WOJEWODA - JEDYNAK
- malarstwo -
Serdecznie zapraszamy!

IWONA WOJEWODA – JEDYNAK: urodziła się 16 X 1976 r. w Łomży. Studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Tkaniny Artystycznej prof. Wojciecha Sadleya, w Pracowni Malarstwa prof. Zbigniewa Gostomskiego oraz w Pracowni Struktur Wizualnych prof. Jacka Dyrzyńskiego.
Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i zagranicą.
Artystka, wyliczając inne zajęcia: rysunek, tkaninę artystyczną, malarstwo na jedwabiu, batik, uprawia malarstwo sztalugowe w unikatowej technice tempery żółtkowej. W świecie szybkości, komercji i efekciarstwa technika ta może wydawać się archaizmem. Warsztat tempery wymaga cierpliwości, dokładności i niewątpliwie talentu malarza. Samodzielne gruntowanie podobrazia, przygotowanie farb z żółtek i pigmentów ucieranych w moździerzu, nakładanie tylko dwóch warstw farby dziennie wielu może zniechęcić…, lecz technika, może mało plastyczna, pozwala osiągnąć głębię koloru, szczególnie w partiach cienia, nieosiągalną innym sposobem.
Alchemia warsztatu ma tu istotne znaczenie, jednak jest coś jeszcze, co w malarstwie artystki poraża i porusza dogłębnie: słyszalna cisza obrazów. W dzisiejszym świecie trudno stworzyć coś „nowego”, coś, co przykuwa wzrok i zatrzyma widza na dłużej. Rodzi się zatem pytanie: czy wobec możności odkrycia tego, co dotychczas pozostawało poza zasięgiem ludzkich rąk, powszednia i szara rzeczywistość może wydawać się atrakcyjna? Czy codzienność, pojmowana w kategorii sacrum –profanum, jako strefa pozbawiona wzniosłości i mistycyzmu, może stać się nośnikiem piękna?
Wnętrza, przedmioty, postacie naznaczone zwykłym światłem lub zatopione w cieniu zdają się być tylko pretekstem do ukazania treści duchowych, oderwanych od obrazu. Pod tą zewnętrzną powłoką, pozornie skupioną na zwykłej, nieatrakcyjnej materii, kryje się głębia znaczeń i rozbudowana symbolika, która przeistacza szarą rzeczywistość we wzniosłą sferę sacrum. Światło uzyskując wymiar metafizyczny, pozwala przemienić zwykły przedmiot, wnętrze w coś niezwykłego. Intrygując, zatrzymuje widza, czaruje światłem, budząc zarazem niepokój toczącej się odwiecznie walki światła z ciemnością.
W swojej twórczości artystka porusza wiele aspektów: samotność, poczucie izolacji i oddalenia, przemijalność. Pojawiająca się, w ostatnich obrazach, postać człowieka jawi się przed widzem jako jednostka samotna, pozbawiona towarzystwa, zdająca się być pogrążona w nurcie własnych myśli i egzystencji. Odwrócenie postaci tyłem do odbiorcy i zerwanie relacji między widzem a bohaterem przedstawienia tym silniej podkreśla poczucie osamotnienia tego ostatniego i jego izolowanie się we własnym, intymnym świecie skłębionych myśli i refleksji. Wpływa na uwznioślenie postaci ludzkiej, to nie status i zbytek, lecz rzeczywisty stan duszy ukazuje jej piękno.

<
KREW DAREM ŻYCIA<

W związku z pogarszającym się stanem zdrowia
dra Wojciecha Fijałkowskiego, historyka sztuki
i wieloletniego dyrektora Muzeum Pałac w Wilanowie, jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się
w akcję krwiodawstwa organizowaną przez jego przyjaciół z Muzeum.
By uznać akcję za zakończoną sukcesem, a tym samym pomóc Panu Wojciechowi Fijałkowskiemu, potrzeba krwi od co najmniej 30 dawców.
Krew będzie można oddawać w dniu 1 marca 2013 r. (piątek), w specjalnym ambulansie na dziedzińcu Muzeum Pałac w Wilanowie, w godz. 10.00-14.00.

Msza św. o uzdrowienie

W sobotę, 26 stycznia – o godz. 18.00 – w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. o uzdrowienie wewnętrzne i fizyczne, którą poprowadzi pallotyn, ks. Ireneusz Łukanowski.
Obdarzony wieloma charyzmatami służy modlitwą wstawienniczą oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem tym, którzy pragną, aby uzdrawiająca moc Boga dotykała ich serc, duszy, ciała i życia.

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza

STYCZEŃ - LUTY
Wystawa parafialna
Do końca lutego prezentujemy w dzwonnicy
prace Artystów mieszkających w naszej parafii.
Wśród wystawionych prac możemy zobaczyć:
- obrazy olejne
IRENY WIŚNIEWSKIEJ
ALEKSANDRY MURAWIEC
MARTY PIEKUT
- akwarele EWY BRZOSTOWSKIEJ-RADZIWIŁŁÓW
JULII POLACZEK
ALEKSANDRY ZYZAK
- akryle
KATARZYNY JERZYKOWSKIEJ
- rysunki
DARII SZYMAŃSKIEJ
SAJANA BUCZKOWSKIEGO
- fotografie
BARBARY DOBRZAŃSKIEJ
- serwetki haftowane i torebki z filcu
CECYLII KRAJEWSKIEJ
- obrazy haftowane i pisanki
IRENY ZIÓŁKOWSKIEJ
- origami
JANINY KANABUS
- ceramikę
DZIECI Z CENTRUM KULTURY WILANÓW

Osoby zainteresowane zakupem prac po bardzo atrakcyjnych
cenach zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z artystami.
Numery ich telefonu można uzyskać w dzwonnicy.
Wszystkim Twórcom dziękujemy za udział w ekspozycji.
Zapraszamy tradycyjnie za rok!

<
na wystawę zbiorową
IKON
która będzie prezentowana do połowy stycznia.