KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2016 r.


 
 • Trwa Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zostanie on uroczyście wypowiedziany 19 listopada br, w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, a następnego dnia, w niedzielę 20 listopada w naszej parafii.

  - Dziś, w imieniu całej parafii LEGION MARYI dziękować będzie za matczyną opiekę Maryi Królowej Polski.
  - W poniedziałek, piąty dzień nowenny będzie przebłaganiem za narodowe grzechy. Na ten dzień zapraszamy
  ŻYWY RÓŻANIEC.
  - We wtorek, szósty dzień nowenny będzie modlitwą o wyrzeczenie się złego ducha i wszystkich jego spraw. Zapraszamy CHÓR PARAFIALNY.
  - W środę, siódmy dzień nowenny wierni przyrzekną, że będą pełnić wolę Jezusa Chrystusa Króla, zapraszamy RUCH RODZIN NAZARETAŃSKICH.
  - W czwartek, ósmy dzień nowenny wierni przyrzekną, że będą budować Królestwo Jezusa Chrystusa Króla w naszym Narodzie, zapraszamy AKCJĘ KATOLICKĄ.
  - W piątek, ostatni dzień nowenny będzie podsumowaniem dni modlitwy, a jego tematem będą słowa: „Chrystus Królem w całym Narodzie i Ojczyźnie”, zapraszamy BRACTWO ADORACYJNE.

 • Dziś, na Mszy św. o godz. 10.00 gościć będziemy chór archikatedry lwowskiej im. Jana Pawła II. Po Mszy św. zapraszamy na krótki koncert.

 • Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców odbędzie się o godz. 11.00 w kościele.

 • Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 16.00, w Kanonii.

 • Młodzież licealną, studencką i pracującą zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek 17 listopada o godz. 19.00 do dzwonnicy.

 • Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina w sobotę 19 listopada o godz. 19.00 do dzwonnicy.

 • W związku ze świętem „Matki Bożej Miłosiernej", wspólnota „Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Miłosiernej” zaprasza na spotkanie modlitewne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu w środę, 16 listopada o godz. 18.30 zaraz po Mszy św. wieczornej.

 • Wspólnota „Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Miłosiernej” zaprasza na uroczyste zakończenie "Roku Bożego Miłosierdzia”, w następna niedzielę, 20 listopada o godz. 14.45. Spotkanie odbędzie się w kościele przed Najświętszym Sakramentem.

 • W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.

 • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

  - w czwartek, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

  - w piątek, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

  - w sobotę, 19 listopada, wspomnienie bł. Salomei, dziewicy.

  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.