KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XI Niedziela Zwykła – 12 czerwca 2016 r.


 
 • Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Przypominamy, że w dni powszednie odprawiane jest ono po Mszy św. o godz. 17.00.

 • Dziś, po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się IX Rodzinny Piknik Parafialny. W programie dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk, wystąpi również Zespół Ludowy Powsinianie i Grupa Seniorów Wilanowskich oraz Kuźnia Artystyczna. Przygotowaliśmy również wiele imprez towarzyszących, miedzy innymi liczne konkursy dla dzieci oraz inne atrakcje: przejażdżkę kucykiem i zaprzęgiem konnym. Catering zapewnia dobre jedzenie z grilla. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 • Przed kościołem członkowie parafialnej grupy Odnowy w Duchu Świętym zbierają podpisy pod inicjatywą Stop Aborcji.

 • Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 16.00 w Kanonii.

 • W naszej parafii w każdy piątek praktykowana jest dzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wkrótce rozszerzymy czas adoracji na godziny dzienne, tj. po porannej Mszy św. do godz. 17.00 w dni powszednie. Dzienna adoracja od poniedziałku do czwartku odbywać się będzie w Kaplicy św. Anny, a w piątki, jak dotąd, w nawie głównej. Parafian, chcących poświęcić Bogu choćby jedną godzinę czuwania w tygodniu, prosimy o wypełnienie deklaracji. Deklaracje wyłożone są na stoliku za ostatnimi ławkami w kościele. Więcej szczegółów podamy niebawem.

 • We wtorek, 14 czerwca br., na Mszy św. o godz. 18.00, nasz gość - ks. Jakub Kośka, wygłosi konferencję o adoracji pt. “Bóg czeka na człowieka”. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy chcą doświadczyć osobistego spotkania z Bogiem. Więcej szczegółów w Klimatach św. Anny.

 • W czwartek 16 czerwca br., po Mszy św. o godz. 18.00., zapraszamy na koncert chóru Gregorianum, w wykonaniu którego usłyszymy utwory renesansowej kapeli rorantystów.

 • Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina w sobotę, 18 czerwca o godz. 19.00, w dzwonnicy.

 • W niedzielę, 19 czerwca br., na Mszy św. o godz. 13.00, której przewodniczyć będzie ks. infułat Jan Miazek, będziemy obchodzić 320. rocznicę śmierci króla Jana III.

 • W niedzielę 19 czerwca po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie osoby, które zadeklarowały, że przyjmą młodych pielgrzymów przybywających do naszej parafii w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Spotykamy się w wieży na pierwszym piętrze. Na spotkanie zapraszamy również wolontariuszy i osoby, które pragną włączyć się do pomocy.

 • W dniach od 17 do 20 czerwca br. przeprowadzimy zbiórkę makulatury. Dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na fundusz budowy studni w Sudanie. Makulaturę prosimy składać w podstawionym przy Kanonii kontenerze.

 • W czwartek, 23 czerwca br., o godz. 18.30 zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe przy krzyżu na Powsinku, przy jeziorku. Po nabożeństwie zapraszamy całe rodziny na grilla. Centrum Kultury Wilanów zapewnia dobrą zabawę.

 • W zeszłą niedzielę członkowie Akcji Katolickiej zebrali 3194 PLN na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

  - w poniedziałek, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła;

  - we wtorek, 14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

  - w środę, 15 czerwca, wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy;

  - w piątek, 17 czerwca, wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 • W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

  – Dariusz Grzelecki, kawaler z parafii pw. św. Judy Tadeusza
  i
  Ewa Maria Cegłowska, panna z parafii tutejszej
  – zapowiedź II;

  – Bartosz Barnaś, kawaler z parafii tutejszej
  i
  Karolina Rutkowska, panna z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie
  – zapowiedź II;

  – Piotr Lucjan Karłowski, kawaler z parafii tutejszej
  i
  Monika Joanna Kobrzyńska, panna z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego
  – zapowiedź II.

  Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.