KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2016 r.


 
 • W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, Matki Najśw. Maryi Panny – obchodzić będziemy w niedzielę 31 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00 i w procesji Eucharystycznej. Nowennę do św. Anny rozpoczniemy 22 lipca. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.

 • Zachęcamy do zgłaszania się do wolontariatu w czasie Dni w Diecezjach, podczas których będziemy gościć w naszej parafii grupę pielgrzymów z Brazylii. Wszystkie osoby, które będą w stanie wesprzeć naszych wolontariuszy w dniach 20–25 lipca br. proszone są o zgłaszanie się w Zakrystii. Nie jest wymagana pełna dyspozycyjność czasowa.

 • W najbliższą środę 20 lipca br. ok. godz. 13.30 dotrze do nas pierwsza grupa pielgrzymów. W grupie tej będziemy gościć dwóch biskupów oraz siedmiu księży. Pełen program Dni w Diecezjach w Archidiecezji Warszawskiej jest wywieszony w gablotce przed Kościołem.

 • W ramach Dnia w Parafiach i Rodzinach, w niedzielę 24 lipca o godz. 13.00 odprawiona zostanie Msza św. z udziałem pielgrzymów i goszczących ich rodzin, a o godz. 18.00 zapraszamy naszych gości na koncert w kościele o. Barnabitów przy ul. Sobieskiego, następnie o godz. 19.30 na piknik na Powsinku nad jeziorkiem.

 • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

  - w środę, 20 lipca, wspomnienie bł. Czesława, Kapłana;

  - w piątek, 22 lipca, wspomnienie św. Marii Magdaleny;

  - w sobotę, 23 lipca, święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 • W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

  – Paweł Wierzbicki, kawaler z parafii tutejszej
  i
  Anna Renata Rosłoniec, panna z parafii tutejszej
  – zapowiedź II;

  – Sławomir Olszak, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Żabiance
  i
  Justyna Monika Melaniuk, panna z parafii tutejszej
  – zapowiedź I;

  – Sergiusz Zdzisław Lelakowski, kawaler z parafii tutejszej
  i
  Martyna Karolina Ziemniewicz, panna z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie
  – zapowiedź I;

  – Paweł Paciorek, kawaler z parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie
  i
  Katarzyna Weronika Strzelecka, panna z parafii tutejszej
  – zapowiedź I.

  Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.