KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XV Niedziela Zwykła – 10 lipca 2016 r.


 
 • Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 • Dziś gościmy ks. Tomasza Grzyba ze Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ks. Tomasz będzie głosił kazania na każdej Mszy św. a po Mszy będzie zbierał ofiary na misje katolickie.

 • Zachęcamy do zgłaszania się do wolontariatu w czasie Dni w Diecezjach, podczas których będziemy gościć w naszej parafii grupę pielgrzymów z Brazylii. Wszystkie osoby, które będą w stanie wesprzeć naszych wolontariuszy w dniach 20–25 lipca br. proszone są o zgłaszanie się w Zakrystii. Nie jest wymagana pełna dyspozycyjność czasowa.

 • W ostatnim czasie została uruchomiona strona internetowa organizowanych w naszej parafii Dni w Diecezji. Zachęcamy do polubienia naszego fanpage'a na portalu społecznościowym Facebook.com - można go wyszukać, wpisując w wyszukiwarce frazę "ŚDM 2016 - Wilanów".

 • Z okazji Roku Henryka Sienkiewicza zapraszamy do wysłuchania ponadczasowych dzieł polskiego noblisty. W malowniczej scenerii dzwonnicy naszej kolegiaty, dziś po Mszy św. o godz. 13.00., aktor Dariusz Jakubowski przedstawi adekwatne do wakacyjnych okoliczności, nieco zapomniane reporterskie relacje z podróży pisarza. Muzycznym dopełnieniem aktorskiej prezentacji będą miniatury fortepianowe Erica Satie w wykonaniu pianisty Piotra Szafrańca.

 • W środę, 13 lipca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do licznego udziału.

 • W sobotę, 16 lipca na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III przeprowadzona będzie akcja honorowego oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych.

 • W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, Matki Najśw. Maryi Panny – obchodzić będziemy w niedzielę 31 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00. i w procesji Eucharystycznej. Nowennę do św. Anny rozpoczniemy 22 lipca. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.

 • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

  - w poniedziałek, 11 lipca, święto św. Benedykta, opata;

  - we wtorek, 12 lipca, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa;

  - w środę, 13 lipca, wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

  - w piątek, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła;

  - w sobotę, 16 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel.

  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 • W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

  – Wiaczesław Karpiesz, kawaler z parafii pw. M.B. Różańcowej w Piasecznie
  i
  Maria Katarzyna Olejnik, panna z parafii tutejszej
  – zapowiedź II;

  – Jakub Piotr Krowicki, kawaler z parafii tutejszej
  i
  Natalia Maria Łuciuk, panna z parafii pw. św. Dominika w Warszawie
  – zapowiedź II;

  – Paweł Wierzbicki, kawaler z parafii tutejszej
  i
  Anna Renata Rosłoniec, panna z parafii tutejszej
  – zapowiedź I.

  Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.