KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2016 r.


 
 • Trwa nowenna do św. Anny – nasze przygotowanie do uroczystości odpustowej. Nabożeństwo ku czci św. Anny, patronki naszej parafii zostanie odprawione dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 • W ramach Dnia w Parafiach i Rodzinach ŚDM, dziś o godz. 13.00 odprawiona zostanie Msza św. z udziałem pielgrzymów i goszczących ich rodzin, a o godz. 19.30 zapraszamy naszych gości na piknik na Powsinku nad jeziorkiem.

 • Urząd Dzielnicy Wilanów oraz Centrum Kultury Wilanów, z okazji Światowych Dni Młodzieży zapraszają wszystkich parafian oraz pielgrzymów z zagranicy na oratorium „Faustyna”. Zostanie ono wykonane dziś o godz. 18.00. w kościele oo. Barnabitów przy ul. Jana III Sobieskiego 15. W spektaklu muzycznym przedstawiającym historię życia Orędowniczki Bożego Miłosierdzia wystąpią aktorzy współpracujący z Teatrem Piosenki, Chór Con Brio Parafii św. Elżbiety w Powsinie oraz zespoły Centrum Kultury Wilanów: Powsinianie i Grupa „30 plus”. Reżyserem oratorium jest Roman Kołakowski.

 • W poniedziałek, 25 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych odbędzie się przed kościołem, po Mszy św. o godz. 18.00.

 • W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Anny, Matki Najśw. Maryi Panny – obchodzić będziemy w następna niedzielę, 31 lipca br. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną do licznego udziału we Mszy św. o godz. 13.00. i w procesji Eucharystycznej. Nowennę do św. Anny rozpoczęliśmy w ubiegły piątek, 22 lipca. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, aby w ten sposób lepiej przygotować się do uroczystości odpustowej.

 • W poniedziałek, 1 sierpnia, przypada 72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. w intencji żywych i zmarłych uczestników powstania zostanie odprawiona, o godz. 16.00. Po Mszy św., w uroczystej procesji, przejdziemy do kwatery grobów powstańczych na naszym cmentarzu, gdzie o godz. 17.00. – godzinie „W”, o której rozpoczęło się powstanie – uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców.

 • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

  - w poniedziałek, 25 lipca, święto św. Jakuba, Apostoła;

  - we wtorek, 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny. W tym dniu, w naszej parafii Msze św. będą odprawiane według formularza z XVII NZ. A wspomnienie jako uroczystość parafialna została przeniesiona na następną niedzielę;

  - w piątek, 29 lipca, wspomnienie św. Marty.

  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 • W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

  – Sławomir Olszak, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Żabiance
  i
  Justyna Monika Melaniuk, panna z parafii tutejszej
  – zapowiedź II;

  – Sergiusz Zdzisław Lelakowski, kawaler z parafii tutejszej
  i
  Martyna Karolina Ziemniewicz, panna z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie
  – zapowiedź II;

  – Paweł Paciorek, kawaler z parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie
  i
  Katarzyna Weronika Strzelecka, panna z parafii tutejszej
  – zapowiedź II.

  Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.