KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2016 r.


 

 

 
  • Nabożeństwo uwielbienia zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

  • Wkrótce rozszerzymy czas adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywać się będzie w Kaplicy św. Anny. Osoby chętne do włączenia się w organizację czuwania w naszej parafii zapraszamy na spotkanie we wtorek, 30 sierpnia, po Mszy św. o godz.18.00. Więcej informacji w „Klimatach św. Anny”.

  • Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego dziś i w następną niedzielę, przed kościołem, przeprowadzimy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

  • W czwartek, 1 września, przypada 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny.

  • Poświęcenie tornistrów, zeszytów i książek odbędzie się w niedzielę, 11 września, podczas Mszy św. o godz. 11.30.

  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 1 września, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek, 2 września, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 3 września Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a zaraz po niej nabożeństwo różańcowe.

  • W dniach 11 i 12 września gościć będziemy Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Piotra Jareckiego, który dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii.

    W niedzielę 11 września będziemy gościć Jego Ekscelencję na kolejnych Mszach św.: o godz. 10.00, 11.30 i 13.00.

    Na Mszę św. o godz. 10.00. zapraszamy przede wszystkim osoby chore i w podeszłym wieku, którym po Mszy św., podczas nabożeństwa, Ks. Biskup udzieli specjalnego błogosławieństwa.
    Na tej Mszy św. sprawozdania ze swojej działalności złożą następujące zespoły parafialne:
    a) Ośrodek wsparcia dla najuboższych
    b) Koła Żywego Różańca
    c) Legion Maryi
    d) Krąg Domowego Kościoła
    e) Rodzina Radia Maryja
    f) Rodziny Nazaretańskie
    g) Zespół prowadzący Salonik i Galerię

    Po Mszy św. z udziałem dzieci, o godz. 11.30, w czasie nabożeństwa, Ks. Biskup udzieli błogosławieństwa dzieciom oraz rodzicom oczekującym potomstwa.
    Na tej Mszy św. sprawozdania ze swojej działalności złożą następujące zespoły parafialne:
    a) Ministranci
    b) Lektorzy
    c) Schola Dziecięca

    Po Mszy św., o godz. 13.00, udamy się w procesji na cmentarz, aby we wspólnej modlitwie polecić Miłosiernemu Bogu naszych bliskich zmarłych. Po procesji Ks. Biskup dokona lustracji cmentarza.
    Na Mszy św. o godz. 13.00 sprawozdania ze swojej działalności złożą następujące zespoły parafialne:
    a) Akcja Katolicka
    b) Grupa Miłosierdzia Bożego
    c) Chór Parafialny
    d) Odnowa w Duchu Świętym

    W dniu 12 września Jego Eminencja Ksiądz Biskup odwiedzi Szkołę Podstawową i Gimnazjum na Powsinku, Szkołę im. Wiktorii Wiedeńskiej, spotka się Zarządem Dzielnicy, dyrektorami szkół, pracownikami parafii, Radą Parafialną, Dyrektorem Pałacu Wilanowskiego. Wieczorem odprawi Mszę św. w 333 rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej.

  • Uroczysta Msza św. w 333. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej zostanie odprawiona w naszym kościele, w poniedziałek, 12 września, o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Piotr Jarecki. W czasie Mszy św. modlić się będziemy za naszych parafian i wszystkich mieszkańców Wilanowa. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystości.

  • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

    - w poniedziałek, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

    - w czwartek, 1 września, wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy;

    - w sobotę 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.

    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

  • W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

    Adrian Kuboszek, stanu wolnego z parafii tutejszej
    i
    Natalia Witkowska, stanu wolnego z parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wołczynie
    – zapowiedź II;

    Mariusz Jerzy Osiński, kawaler z parafii tutejszej
    i
    Katrina Javurkova, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź II;

    Łukasz Sebastian Woźniak, kawaler z parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie
    i
    Natalia Wiśniewska, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź II;

    Tomasz Jerzy Dzioch, kawaler z parafii tutejszej
    i
    Iwa Paulina Ciepielewska, panna z parafii tutejszej
    – zapowiedź II;

    Krzysztof Ziółkowski, kawaler z parafii tutejszej
    i
    Paulina Joanna Zyga, panna z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie
    – zapowiedź II.

    Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.