KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXXI Niedziela Zwykła – 30 października 2016 r.


 
 • Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz.17.00, a po różańcu, modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 • We wtorek, 1 listopada, przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 13.00. Po procesji, ok. godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

 • W środę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – w naszym kościele Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 12.00, 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja żałobna wewnątrz kościoła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół i odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa wg intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

 • W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

 • Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

 • W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i na listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 3 listopada, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 4 listopada, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 5 listopada, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a zaraz po niej Nabożeństwo Różańcowe.

 • Z radością informujemy, że kolejne osoby zadeklarowały swoje stałe godziny cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. W związku z tym Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele odbywa się odtąd w każdą środę w godz, 7.30-21.00, w każdy czwartek w godz. 7.30–24.00 oraz w każdy piątek w godz. 7.30–19.30. Zapisy trwają, lista jest otwarta. Chętnych prosimy o wypełnienie deklaracji i włożenie do skrzynki na stoliku przed kaplicą św. Anny lub w zakrystii. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

 • Organizujemy jasełka parafialne. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać i występować w przedstawieniach, do udziału w jasełkach. Chętnych zapraszamy na pierwszą próbę, która odbędzie się w niedzielę, 6 listopada, o godz. 10.30 w Kanonii.

 • Na naszym cmentarzu powstało kolumbarium – miejsce z niszami do pochówków urnowych. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej.

 • Parafialny zespół Caritas, w związku ze zbliżającą się zimą, potrzebuje dla swoich podopiecznych kołder i pościeli – czystych i w dobrym stanie. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Dary można składać w kancelarii parafialnej, zakrystii i siedzibie Caritas.

 • W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

  - we wtorek, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych;

  - w środę, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych;

  - w piątek, 4 listopada, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.