KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2016 r.


 
 • Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku, 13 grudnia br. Uprzejmie informujemy, że druga Msza św. wieczorna w poniedziałek i wtorek będzie odprawiana o godz. 19.00, a nie jak zwykle o godz. 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Tadeusz Bożełko, którego serdecznie witamy w naszej parafii.

 • Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem.

 • Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 • Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00, w kanonii.

 • Zapraszamy na wykład dr Agnieszki Kozak pt. „O komunikacji budującej bliskość”, czyli jak mamy mówić, żeby druga osoba (współmałżonek, przyjaciel) usłyszała i zrozumiała, co chcemy jej powiedzieć. Wykład odbędzie się w czwartek, 15 grudnia br. o godz. 19.00, w Centralnej Bibliotece Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66 (obok kościoła akademickiego św. Anny). Po wykładzie odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem znanego psychologa ks. Marka Dziewieckiego.

 • Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie z cyklu lectio Divina. Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 grudnia w dzwonnicy.

 • W zeszłą niedzielę zebraliśmy 4450 PLN na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 • Świece Caritas, opłatki i sianko na stół wigilijny można nabyć przed kościołem i w zakrystii.

 • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

  - we wtorek, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

  - w środę 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.

  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

 • W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek, ze względu na rekolekcje parafialne nie będzie kolędy. W kolejnych dniach z wizytą duszpasterską odwiedzimy rodziny mieszkające przy następujących ulicach:

  środa 14 grudniaczwartek 15 grudnia ul. Syta 83A-111 (numery nieparzyste)piątek 16 grudnia ul. Syta 78-104M (numery parzyste)sobota 17 grudnia ul. Syta 106-134 (numery parzyste)
  ul. Dostatnia (wszystkie numery parzyste)
  ul. Jara

  Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 17.00, a w soboty o godz. 11.00.