KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zwykła – 16 października 2016 r.

• Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00, a po Różańcu, modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

• Jak co roku, nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona dziś o godz. 16.00.

• Zapraszamy na pokaz filmu „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II” oraz spotkanie z reżyserką panią Wandą Różycką-Zborowską, które odbędzie się o godz. 19.00 w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3. Film trwa ok. 50 min. Wstęp wolny.

• Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 października, w dzwonnicy o godz. 19.00.

• W dniach 24-28 października będzie podstawiony przy naszym kościele kontener na makulaturę. Dochód ze sprzedaży makulatury będzie przeznaczony na budowę studni w Sudanie, w Afryce.

• W zeszłą niedzielę Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zebrali do puszek 5259,85 PLN na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

• W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

- we wtorek, 18 października, święto św. Łukasza, Ewangelisty;

- w środę, 19 października, wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika;

- w czwartek, 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana;

- w piątek, 21 października, wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;

- w sobotę, 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zawrą:

Tomasz Jarosław Przybysz, kawaler z parafii tutejszej
    Aleksandra Wroniuk, panna z parafii tutejszej
    Zapowiedź II.

Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.