Komunikaty duszpasterskie - XXXII Niedziela Zwykła - 11 listopada 2018 roku


1. Nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.00. Następnie będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się o godz. 16.00. w Kanonii.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców odbędzie się dziś o godz. 11.00. w kościele.

4. Zapraszamy dzieci do udziału w Jasełkach Parafialnych, które będziemy wystawiać w naszym kościele 13 stycznia po Mszy św. o 11.30. Chętne dzieci zapraszamy do kanonii w niedzielę, 18 października, po Mszy św. o godz. 11.30. Szczegółowych informacji udziela s. Ludmiła.

5. Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego zapraszxamy na spotkanie z cyklu Lectio Divina, które odbędzie się w sobotę 17.11. o godz.19.00. w dzwonnicy.

6. Fundacja „Pod Wspólnym Dachem” zaprasza na warsztaty dla kobiet pt. „Przepis na małżeństwo”, które odbędą się w dniu 17 listopada. W programie rozmowy na temat kobiecości, małżeństwa i macierzyństwa, a także spotkania z ciekawymi i znanymi osobami. Wszystkie informacje dotyczące spotkania zostały umieszczone na plakacie znajdującym się w gablocie przed kościołem.

7. W przyszłą niedzielę, 18 listopada, zapraszamy na kiermasz owoców, soków i przetworów owocowych. Kiermasz odbędzie się przed dzwonnicą w godzinach od 08.00. do 14.00. W ten sposób chcemy pomóc polskim sadownikom.

8. Zapraszamy na wieczór uwielbienia i świadectw przygotowany przez grupę młodzieży naszej parafii oraz wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca, który odbędzie się wniedzielę, 25 listopada br. Modlitwę rozpoczniemy Mszą św. o godz.18.00. W związku z wieczorem uwielbienia Msza św. o godz. 20.00. rozpocznie się o godz.20.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W niedzielę 25 listopad br. siostry katechetki pracujące w naszej parafii ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek organizują loterię misyjną dla dzieci i dorosłych. Dochód jest przeznaczony na misje do Kamerunu, gdzie siostry Pasjonistki prowadzą szkołę i przedszkole. Siostry proszą o przynoszenie rzeczy, które mogą być wykorzystane na fanty np. zabawki, słodycze, artykuły papiernicze, kredki, długopisy, książki itp.

10. Wspólnota Rodziny Radia MAryja organizuje pioelgrzymkę do Torunia z okazji 27 rocznicy powstania Radia Maryja.Wyjazd w sobotę 1.grudnia o godz.7.00.Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

11. W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,

- we wtorek, 13 listopada, wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,

- w sobotę, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowy.