Komunikaty duszpasterskie - XXIX Niedziela Zwykła - 21 października 2018 roku


1. Nieszpory zostaną odprawione o godz.17.00, a po nich modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W sobotę, 27 października, z powodu ślubu o godz. 17.00. nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione po Mszy św. o godz.7.00. rano.

3. W czwartek, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00., 8.30., 10.00., 11.30., 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła zaraz po Mszy św. o godz. 11.30. Po procesji, ok. godz. 13.30. zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

4. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

5. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do przeznaczonych na ten cel kontenerów.

6. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego przez cały miesiąc o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i na listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

7. Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych prowadzony metodą warsztatową w małej grupie wg programu „Radość i Nadzieja”. Kurs rozpocznie się we wtorek, 20 listopada 2018r. Zapisy i informacje o kursie są dostępne na parafialnej stronie internetowej w zakładce Sakramenty - Małżeństwo.

8. W tym tygodniu, w poniedziałek, 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym

9. Za kilkanaście dni będziemy przeżywali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz trzeci, w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie zapalona Świeca Niepodległości, ofiarowana Warszawie w 1867 r. przez papieża Piusa IX, obdarzonego przez naszych przodków mianem Defensor Poloniae (obrońca Polski), z życzeniem, by zapalono ją dopiero wówczas, gdy Polska będzie już wolna. Zamysłem Centrum Opatrzności Bożej jest, aby replika Świecy Niepodległości znalazła się w polskich domach i była zapalona 11 listopada 2018 r. w naszych oknach. Do Świecy Niepodległości dołączony jest Akt Dziękczynienia Polski oraz formularz do wpisania osobistych intencji, które będą uroczyście złożone przy ołtarzu głównym Świątyni Opatrzności w dniu 11 listopada 2018 roku podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 12.00. Dobrowolny datek za świecę stanowi cegiełkę na wystrój organizowanego przy Świątyni Opatrzności Muzeum św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia, a także prace wykończeniowe Świątyni. Świecę można nabyć przed kościołem. Dystrybucją zajmuje się Akcja Katolicka.