Komunikaty duszpasterskie - XXVI Niedziela Zwykła - 30 września 2018 roku


1. Nabożeństwo uwielbieniowe zostanie odprawione o godz. 17.00., a po nim modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii, Ojczyzny i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w niedziele o godz.17.00., a w dni powszednie po Mszy Św. o godz.17.00. Dzieci na wspólny Różaniec zapraszamy szczególnie w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz.17.30.

3. Msza św. wotywna o Duchu Świętym będzie sprawowana w poniedziałek, 1 października o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca, 2 października zapraszamy Rodziców na wspólną modlitwę w intencji dzieci, zwłaszcza tych, które odeszły od Boga i Kościoła, na godz.17.30. Msza św. w intencji rodziców i dzieci zostanie odprawiona o godz.18.00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek, 4 października, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz.17.00., a po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe. W tym dniu, w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie.

W piątek, 5 października, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz.12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać: rano i od godz.16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Pragniemy zachęcić wszystkich parafian do włączenia się do odprawianego w naszym kościele Nabożeństwa Pierwszo-sobotniego, którego intencją jest wynagradzanie za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 7.00. Po Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmawiamy jedną część różańca, a następnie podejmujemy piętnastominutowe rozmyślanie w ciszy nad wskazaną przez Kapłana tajemnicą różańca świętego. Odprawianie pierwszych pięciu kolejnych sobót miesiąca można rozpocząć w dowolnym dla siebie czasie.

6. Jak co roku, nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w niedzielę, 14 października o godz.16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

7. Pierwsze spotkanie po wakacjach grupy kontynuującej przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek, 4 października, o godz. 19.00 w kanonii. Drugie spotkanie grupy rozpoczynającej przygotowanie odbędzie się w czwartek, 11 października o godz. 19.00 w kanonii.

8. Rozpoczął się nowy rok szkolny, a w "biblioteczce językowej" przybyło sporo materiałów do nauki języków obcych. Biblioteczka mieści się na antresoli dzwonnicy, zachęcamy do korzystania.

9. Zbiórka makulatury, z której dochód będzie przeznaczony na budowę studni w Sudanie, odbędzie się w dniach od 3 do 9 października br. Kontener na makulaturę będzie ustawiony przy wejściu na teren parafii.

10. Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla narzeczonych prowadzony metodą warszta-tową w małej grupie wg Programu „Radość i Nadzieja”. Kurs rozpocznie się we wtorek 20 listopada 2018 roku. Zapisy i informacje  o kursie są dostępne na parafialnej stronie internetowej w zakładce Sakramenty -> Małżeństwo.

11. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- w poniedziałek, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła,

- we wtorek, 2 października, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,

- we czwartek, 4 października, wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,

- w piątek, 5 października, wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.