Komunikaty duszpasterskie - XXV Niedziela Zwykła - 23 września 2018 roku


1. Nabożeństwo uwielbieniowe zostanie odprawione o godz. 17.00., a po nich modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Rozpoczynamy i kontynuujemy przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Grupa kontynuująca, która rozpoczyna drugi rok przygotowania pierwsze spotkanie po wakacjach będzie miała w pierwszy czwartek października tj. 4.10 o godz. 19.00. w kanonii. Nowi kandydaci będą mieli spotkanie organizacyjne w ostatni czwartek września tj. 27.09 o godz. 19.00. w kanonii. W tym roku zapraszamy młodzież z ósmej klasy podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum.

3. Młodzież licealną, studiującą i pracującą zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach, w środę 3 października br. w dzwonnicy, o godz. 19.00.

4. W niedzielę 30 września br., po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na koncert poświęcony Bohaterom Powstania Warszawskiego pt. „Piosenka z barykad”. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie JAX i Burmistrz Dzielnicy Wilanów. Koncert z udziałem tenora Łukasza Wrońskiego, sopranistki Beaty Wąsowicz, oraz organisty/dyrektora artystycznego Wiktora Brzuchacza poprowadzi Łukasz Motyka. Zapraszamy.

5. Jak co roku rusza akcja „Szlachetna Paczka”. Organizatorzy poszukują woluntariuszy – osób powyżej osiemnastego roku życia. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.superw.pl.

6. Jak co roku ruszyła rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Będzie to druga edycja AKADEMII PRZYSZŁOŚCI we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 169 na Wilanowie. Po raz kolejny na Wilanowie odbędzie się również SZLACHETNA PACZKA. Organizatorzy poszukują woluntariuszy, którzy zaangażują się w mądrą pomoc dla rodzin i dzieci na Wilanowie. Zgłaszać się można przez stronę www.superw.pl

7. W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:

- we środę, 26 września, wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana,

– w czwartek, 27 września, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana,

- w piątek, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika,

- w sobotę, 29 września, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym